Hubert Pietrzak Mistrzem Polski Juniorów U-20

2023-04-05 07:00:00(ost. akt: 2023-04-04 10:01:57)
Hubert Pietrzak zaliczył 145 kg w podrzucie

Autor zdjęcia: TS Nida Nidzica

W dniach 24-26 marca w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów.
Zawodnik TS NIDA Nidzica Hubert Pietrzak został Mistrzem Polski U-20 w kat 67 kg. Nasz sztangista uzyskał: w rwaniu 115 kg, podrzucie 145 kg, dwuboju 260 kg
a w punktacji Sinclair’a 373,23 pkt. Jest to kolejny sukces Huberta Pietrzaka, ubiegłorocznego wicemistrza Europy U-17.
W klasyfikacji klubowej mistrzostw Towarzystwo Sportowe NIDA Nidzica uplasowało się na 6 miejscu w kraju - uwzględniono 59 klubów - a w rankingu województw reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego na miejscu 7.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Hubert Pietrzak - 1 miejsce w kat. 67 kg.
Bartosz Burski – 6 miejsce w kat. 73 kg
Cezary Łęgowski – 11 miejsce w kat. 67 kg
Damian Łęgowski - 12 miejsce w kat. 67 kg.

Bartosz Burski, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata U-17, przez kilka ostatnich miesięcy zmagał się z kontuzją a w zawodach wystąpił po krótkim okresie przygotowawczym. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali zawodnicy TS NIDA Nidzica, LUKS Meyer Elbląg i LUKS Zamek – Expom Kurzętnik. Tytuł najlepszego klubu w Polsce zdobyła CLKS Mazovia Ciechanów a Mazowsze wygrało w kategorii województw. Wychowanek TS Nida Nidzica Michał Jaworski, obecnie zawodnik Mazovii Ciechanów, zdobył złoty medal w kat. 89 kg.