Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Wielka Tatrzańska Przygoda

Po niemal całym roku wytężonej pracy nadszedł czas na chwilę relaksu.

Uczniowie klas 8 a, 8 c i 3 b gimnazjum po stresie egzaminacyjnym odpoczywali, odkrywając piękno zaśnieżonych, polskich Tatr. Zamieszkali w Dunajeckim Dworku, a każdy z bardzo szybko mijających dni przepełniony był atrakcjami. Wśród nich znalazła się Kopalnia Soli w Wieliczce, Wielka Krokiew oraz perełka Zakopanego, czyli Krupówki. Uczniowie odwiedzili również Izbę Regionalną w Murzasichle, gdzie byli gośćmi górala z rodu Gąsieniców, który uraczył ich pełnymi swady i pikanterii opowieściami o mieszkańcach tego regionu. Była to cudowna lekcja o regionie i folklorze Tatr. Odkrywali również Szlaki Sabały i Janosika. Zaczęli od Doliny Kościeliskiej. Trzeciego dnia tatrzańskim szlakiem doszli na Rusinową Polanę. Odwiedzili również Kaplicę Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, a po ciężkim dniu pojechali na Termy w Białym Dunajcu. Ostatni dzień był również pełen wrażeń i emocji. Uczniowie spędzili go w Energylandii. Mimo niesprzyjającej pogody bawili się świetnie. Największą atrakcją dla większości był MEGACOASTER HYPERION (najwyższa i druga najszybsza kolejka górska w Europie). Tylko najodważniejsi tam weszli. Po ok. 6 godzinach zabawy w Parku Rozrywki nadszedł czas na powrót. Na koniec podróży uczniowie napisali wiersz w podziękowaniu dla kierowców, głównego organizatora wycieczki Pana Jacka Gnidzińskiego oraz dla pani Ani Borkowskiej, Beaty Rudzińskiej i Marzeny Świderskiej.
Partie gór pokryte śniegiem, szczyty spowite lekką mgiełką, dodającą im niepowtarzalnego uroku, przepiękne krajobrazy… ten obraz zapamiętają uczniowie na zawsze.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Tańska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Wielka Tatrzańska Przygoda
Oceń artykuł:

(0)