Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniach 13 oraz 14 maja 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych podzieleni na dwie kategorie wiekowe ( Grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat, Grupa II – uczniowie powyżej 12 lat ). W dwóch dniach zmagań uczestniczyło ponad 100 zawodników.
Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, w gronie mistrzów poszczególnych powiatów, potwierdzili swoją wysoką klasę. Drużyna w składzie Kinga Gnidzińska, Wiktoria Wiśniewska, Michał Grzebski zajęła I miejsce drużynowo w finale wojewódzkim i zdobyła przepustkę do XLII Ogólnopolskiego Finału Turnieju BRD.
W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy z trójki zajęli wszystkie miejsca na podium : Wiktoria Wiśniewska zajęła I miejsce, Kinga Gnidzińska II, Michał Grzebski III.
Areną zmagań 17 najlepszych drużyn w kraju (mistrzowie województw + gospodarze) będą w tym roku Mikluszowice koło Bochni (woj. małopolskie).
W pierwszym dniu zawodów w kategorii młodszej doskonałe II miejsce drużynowo w województwie zajęła debiutująca drużyna w składzie: Olga Pietrowicz, Roksana Chmielińska, Marcel Wiśniewski, Aleksander Ciężki. Indywidualnie Marcel Wiśniewski zajął III miejsce a Aleksander Ciężki IV. Trenerem obydwu drużyn jest Jacek Gnidziński.
Od lat uczniowie SP nr 3 w Nidzicy utrzymują najwyższy poziom krajowy w turniejach BRD, który poparty jest ciężką pracą, a sukcesy wcale nie przychodzą tak łatwo jakby się wydawało. Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników i życzymy powodzenia w finale krajowym.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Tańska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD
Oceń artykuł:

(0)