Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

„Nie wszystek umrę!”

Łacińska sentencja Horacego ukrywa głęboką prawdę również o społeczności szkolnej. Relacje wychowawców, nauczycieli, uczniów przenoszone są w przyszłe pokolenia pozostawiając ślad w każdym człowieku.

Pamięć o nauczycielach nie wygasa, co dostrzec można we własnych przemyśleniach. Potwierdzają to autorzy dzieł literackich. W SP nr 3 z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia szkoły uczczono również Tych, co odeszli, bo bez Nich, nie byłoby tej szkoły i tysięcy wyedukowanych absolwentów. Uczniowie klasy III a edukacji wczesnoszkolnej pod opieką pani Agnieszki Gnidzińskiej odwiedzili nidzicki cmentarz i zapalili symboliczne znicze na grobach zmarłych: pierwszego dyrektora pana Witolda Pawlukowicza i nauczycieli uczących w SP nr 3. W chwilach zadumy towarzyszyła nam emerytowana nauczycielka naszej szkoły pani Irena Pełka, która wskazała uczniom miejsca pochówku i przybliżyła sylwetki zmarłych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Tańska oraz opublikowany na portalu Nidzica: „Nie wszystek umrę!”
Oceń artykuł:

(0)