Wtorek, 1 grudnia 2020. Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia w SP3

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Podczas akcji zachęcamy osoby palące do odstawienia papierosów i e-papierosów przynajmniej na jeden dzień. Każdy wypalony papieros skraca życie palacza o 11 minut i osłabia system odpornościowy organizmu.

Szkoła Podstawowa nr 3 kolejny raz wzięła udział w obchodach tego dnia. Uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji, która polegała na zaakcentowaniu swoim strojem w kolorze zielonym, solidarność z osobami niepalącymi. Zielony kolor, to symbol zdrowych płuc. W naszej szkolnej akcji, począwszy od przedszkolaków, promowaliśmy zdrowy styl życia - wolny od dymu tytoniowego. Szkołę odwiedziła także, pani Beata Rapacka, zajmująca się promocją zdrowia i oświatą zdrowotną z PSSE w Nidzicy. Zaprezentowała uczniom skutki palenia papierosów oraz to, jakie są konsekwencje prawne palenia przez osoby nieletnie. Nad całą akcją czuwał pedagog szkolny p. Joanna Czeszejko oraz Panie Beata Rudzińska, Alina Kamińska i pielęgniarka szkolna p.Jadwiga Kuźmińska.

Joanna Czeszejko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Tańska oraz opublikowany na portalu Nidzica: Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia w SP3
Oceń artykuł:

(0)