Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

II Powiatowy Konkurs Frazeologiczny w SP3

9 marca w Szkole Podstawowej nr 3 spotkali się znawcy jakże pięknej, bogatej, chociaż niełatwej frazeologii. Tego bowiem dnia w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Frazeologiczny „Mądrej głowie dość dwie słowie”.

W szranki stanęli uczniowie klas 7- 8 ze szkół powiatu nidzickiego.Była to młodzież ze szkoły podstawowej w Kozłowie, Rogożu, Szkotowie, Zaborowie i ze wszystkich szkół nidzickich.
Najpierw uczestnicy indywidualnie zmagali się z testem pełnym pułapek, podstępnych pytań i najrozmaitszych zagadek frazeologicznych. Trzeba przyznać, że test nie był łatwy i niejeden uczeń miał prawdziwe urwanie głowy z piętą Achillesa, węzłem gordyjskim i Pandorą, która otworzyła swoją puszkę. Na szczęście wszyscy znaleźli wyjście z trudnej sytuacji i doskonale poradzili sobie z zadaniami.
Druga część konkursu – zespołowa – polegała na stworzeniu projektu na temat związków frazeologicznych. I wtedy w sali zawrzało jak w ulu. Wszyscy dyskutowali i pracowali w pocie czoła. Każdy pomysł był na wagę złota. Efekt tej burzy mózgów to niezwykle ciekawe, pomysłowe , często zabawne projekty. Jury, przyznając punkty, miało twardy orzech do zgryzienia.
W kategorii indywidualnej laureatami konkursu zostali:
Filip Pachołek (SP 3), Hania Kamińska (SP 2), Natalia Śpiewak (SP 3).
Pierwsze miejsce w kategorii zespołowej zajęła drużyna w składzie: Filip Pachołek (SP 3), Ania Pena (SP 2), Filip Ludwiński (SP w Zaborowie), Renata Borkowska (SP w Rogożu) i Kacper Politowski (SP w Szkotowie).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy nauczycielom, którzy tak wspaniale przygotowali swoich uczniów. Dziękujemy również dyrekcji banku BNP Paribas za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród.
Wszystkich miłośników języka polskiego zapraszamy za rok.
Katarzyna Kobylińska Elżbieta Skwarska
Zdjęcia Jacek Maculewicz

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Tańska oraz opublikowany na portalu Nidzica: II Powiatowy Konkurs Frazeologiczny
Oceń artykuł:

(0)