Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Akcja promująca Tydzień Bezpieczny w Ruchu Drogowym.

W dniach 8-12 maja 2017 roku, w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy została przeprowadzona akcja promująca Tydzień Bezpieczny w Ruchu Drogowym.

W dniach 8-12 maja 2017 roku, w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy została przeprowadzona akcja promująca Tydzień Bezpieczny w Ruchu Drogowym.
Głównym calem przeprowadzonej akcji było uświadomienie kierowców, pieszych, uczestników ruchu drogowego jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drogach oraz przestrzeganie i stosowanie się do znaków drogowych. Hasłem przewodnim w roku 2017 było „ ZWOLNIJ – prędkość zabija”.
Akcja kierowana była do społeczności szkolnej SOSW a także do mieszkańców miasta Nidzica. Działania zrealizowane i podjęte w ramach akcji:
• Wizyta w Komendzie Powiatowej Miasta Nidzica – odbyła się prelekcja, którą przeprowadziła oficer prasowy asp. szt. Izabela Demska .
• Przygotowanie ulotek promujących prawidłowe zachowanie się na drodze. Ulotka została własnoręcznie przygotowana przez uczniów ze SKB.
• Przeprowadzenie apelu w czasie którego przedstawiono statystyki wypadków a także uświadomiono z jaką prędkością poruszać się po drogach w Polsce, utrwalono podstawowe znaki drogowe i przepisy obowiązujące w ruchu drogowym.
• Odbyła się akcja – ulotka. Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa rozpowszechnili przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez rozdawanie ulotek dla kierowców w mieście Nidzica. Akcja przebiegła sprawnie, udało nam się rozdać ponad 100 ulotek.
• Uwieńczeniem akcji była gazetka szkolna, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące prawidłowej prędkości, przestrzegania i stosowania się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.
Osobą prowadzącą akcję była p. Anna Chojnacka oraz Szkolny Klub Bezpieczeństwa, który działa przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Nidzicy od 2012 roku.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji zadania.
SOSWArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ania.CH oraz opublikowany na portalu Nidzica: Zwolnij - prędkość zabija!
Oceń artykuł:

(0)