Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Przedświąteczny zawrót głowy

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zapatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia. Jednocześnie te właśnie Święta, jak żadne inne, skłaniają nas do zadumy, zamyślenia i wspomnień.

W ten świąteczny nastrój, starał się wprowadzić mieszańców gminy Janowo Gminny Ośrodek Kultury w Janowie, organizując kilka wydarzeń.
Pierwszym wydarzeniem były Mikołajki. 6 grudnia Święty Mikołaj wędrował ulicami Janowa częstując mieszkańców słodkościami. Odwiedził Zespół Szkół w Janowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy Janowo, Ośrodek Zdrowia, Aptekę oraz sklepy. Przy choince na rynku w Janowie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Tydzień przed Bożym Narodzeniem, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie oraz Rady Gminy Janowo wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Ciechanowie prezentując tam dekoracje świąteczne wykonane przez mieszkańców.
Poniedziałek poprzedzający Boże Narodzenie upłynął na tworzeniu stroików bożonarodzeniowych podczas warsztatów zorganizowanych dla mieszkańców w Gminnym Ośrodku Kultury. Każda z osób biorących udział w warsztatach zabrała ze sobą przepiękną, własnoręcznie wykonaną ozdobę świątecznego stołu.
21 grudnia na rynku w Janowie zorganizowano spotkanie wigilijne dla mieszkańców Gminy Janowo. Podczas spotkania można było skosztować pierogów z kapustą i grzybami oraz twarożkiem, czerwonego barszczu, pierniczków oraz innych słodkości. Sekretarz Gminy Janowo – Czesława Niska złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. W trakcie „wigilii” przeprowadzono dwa konkursy. Zwyciężczynią pierwszego z nich („Najlepsze pierogi z kapustą i grzybami”) została Elżbieta Ciesielska. Laureatką drugiego („Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”) została Nikola Paczyńska.
Ostatnim wydarzeniem, wprowadzającym w święta Bożego Narodzenia, był koncert kolęd w wykonaniu uczniów indywidualnych lekcji gry na pianinie w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie. Młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy, dając powód do dumy, nie tylko swoim rodzicom, ale również pani instruktor.
W nastroju miłości, pokoju i szczęścia pozostało nam tylko podzielić się opłatkiem oraz świętować Boże Narodzenie z naszymi najbliższymi.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GOKJanowo oraz opublikowany na portalu Janowo: Przedświąteczny zawrót głowy
Oceń artykuł:

(0)