Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

Majowe święto książki i bibliotek

Maj, tradycyjnie już kojarzy się nam ze świętem książki, biblioteki i bibliotekarzy. Do zwyczajów wszak należą majowe imprezy związane z książką. Tak też było. Biblioteka gminna przygotowała dla najmłodszych czytelników kilka propozycji.

Majowe Bajkowe Urodziny, których tematem przewodnim była oczywiście bajka. Uczestnicy spotkania mieli okazję zabawić się rozwiązując bajeczne krzyżówki i rebusy, odgadując zagadki ukryte w balonikach Mogli pokolorować obrazek do ulubionej bajki albo przebrać się bajkowy kostium.
Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, na które przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie. Pisarz zaciekawił uczestników swoją twórczością. Dowcipnie i z wielką swobodą opowiadał o tym, jak wygląda dzień autora, jak zaczyna się jego dzień pracy, skąd bierze pomysły, nad czym pracuje i jakie przeżywa przygody wraz z jednym z bohaterów swoich książek, którym jest ukochany pies Pana Marcina Elf.
Uczestniczący w spotkaniu młodzi ludzie zakupili książki napisane przez Marcina Pałasza, prosząc o autograf.
Na czytelników czekała również Noc Bibliotek (a w trakcie jej m.in. gra terenowa "Szlakami janowskich pomników", zagadki i rebusy literackie, oglądanie filmów oraz biblioteczny turniej Fifa)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GOKJanowo oraz opublikowany na portalu Nidzica: Majowe święto książki i bibliotek
Oceń artykuł:

(0)