Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Orszak Trzech Króli

Trzej Królowie jadą, złoto, mirrę kładą Hej, kolęda, kolęda 6 stycznia po raz kolejny ulicami Janowa przeszedł orszak wraz z Trzema Królami podążającymi za gwiazdą do Betlejem.

Orszak rozpoczął się Mszą świętą, po zakończeniu której Trzej Królowie udali się w podróż.
Na początku swej drogi napotkali pasterzy, którym objawili się Anieli informując o narodzinach Dzieciątka.
Kolejną postacią, którą napotkali wędrowcy, tym razem niezbyt sympatyczną, był Herod. Zły i okrutny władca, który po wizycie Króli, nakazał zabić wszystkie małe dzieci.
Karawana z Trzema Królami na czele przybyła w końcu do stajenki, gdzie Maryja z Józefem troskliwie opiekowali się swoim nowo narodzonym Dzieciątkiem. Królowie złożyli małemu Jezuskowi dary: mirrę, kadzidło i złoto oraz oddali mu pokłon.
Uczestnicy orszaku śpiewali kolędy do akompaniamentu gitarowego księdza Tomasza Opalińskiego.
W role Trzech Króli, pasterzy, aniołów, diabłów i śmierci wcieliły się dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie. Opiekunem młodych aktorów oraz twórcą scenariusza była Pani Ewa Czaplicka - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GOKJanowo oraz opublikowany na portalu Janowo: Trzej Królowie udali się w podróż
Oceń artykuł:

(0)