Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Tabletowa klasa I

Dzieci – już od najmłodszych lat – nie tylko obserwują swoich rodziców korzystających z technologii cyfrowych, ale same również zanurzają się w cyfrowej rzeczywistości. Czy jest to bezpieczne? Czy można połączyć zabawę z nauką?

Już na samym początku nasuwa się pytanie: Czy to w ogóle możliwe? Jak połączyć urządzenie mobilne, jakim jest tablet, z edukacją wczesnoszkolną? Jak w ogóle połączyć tablet z jakąkolwiek edukacją czy nauką?
Współczesny świat jest przesiąknięty technologiami cyfrowymi i mobilnymi. Dzieci – już od najmłodszych lat – nie tylko obserwują swoich rodziców korzystających z technologii cyfrowych, ale same również zanurzają się w cyfrowej rzeczywistości. Tablet służy im do oglądania bajek, smartfon do grania w ulubione gry, a YouTube jest doskonałym źródłem ulubionych piosenek. Cyfrowa codzienność w zasadzie nie pozostawia wątpliwości co do tego, czy przygotowywać dzieci do korzystania z technologii cyfrowych.
Od nowego roku kalendarzowego uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Łynie korzystają na zajęciach z tabletów. Przynoszą one wiele frajdy, zabawy, a przede wszystkim ułatwiają zdobywanie wiedzy i umiejętności, absorbują 100% uwagi uczniów i zaangażowanie podczas zajęć. Tablet w edukacji to m. in. interaktywne gry dydaktyczne uczące logicznego myślenia i wyciągania wniosków, to nauka poprzez ćwiczenia praktyczne, to zadania na czytanie ze zrozumieniem a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po wirtualnym świecie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP Łyna oraz opublikowany na portalu Nidzica: Tabletowa klasa I
Oceń artykuł:

(0)