Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

NIDZICKIE TARGI PRACY I EDUKACJI

29 maja br. odbyły się Nidzickie Targi Pracy i Edukacji, które odwiedziło ponad 700 osób mających możliwość zapoznania się z ofertami zatrudnienia na lokalnym i zagranicznym rynku pracy oraz ofertą szkół wyższych, policealnych i ponadgimnazjalnych.

29 maja br. odbyły się Nidzickie Targi Pracy i Edukacji, które odwiedziło ponad 700 osób mających możliwość zapoznania się z ofertami zatrudnienia na lokalnym i zagranicznym rynku pracy oraz ofertą szkół wyższych, policealnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem wydarzenia było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Nidzicy oraz Powiatowy Urząd Pracy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Burmistrz Miasta Nidzica, a także Starosta Nidzicki. Uroczystego otwarcia Targów dokonali: doradca wojewody Marcin Paliński, Starosta Nidzicki Grzegorz Napiwodzki, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Dyrektor CEiPM OHP w Olsztynie Marek Obrębski oraz Dyrektor PUP w Nidzicy Aleksandra Nowogórska, którzy przywitali przybyłych gości, wystawców oraz uczestników. Przedstawili także korzyści wynikające z udziału w tym przedsięwzięciu, zachęcali do odwiedzenia stoisk wystawców, którzy w bardzo atrakcyjny sposób promowali swoje działania. Wydarzenie było skierowane do młodzieży uczącej się, zainteresowanej odnalezieniem przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz osób poszukujących pracy i bezrobotnych.
Nidzickie Targi Pracy i Edukacji stanowiły doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy przedstawianymi przez zaproszonych pracodawców oraz agencje zatrudnienia, a także do uzyskania informacji z zakresu edukacji. Na targach przedstawiono około 240 ofert pracy, z czego 60 ofert zostało przedstawionych przez agencję pracy tymczasowej. Pozostałe oferty pochodziły od lokalnych pracodawców oraz od dużych firm, takich jak LG Electronics Mława Sp. z o.o., którzy w swojej firmie zaoferowali 124 miejsca pracy. Wśród 47 wystawców znalazły się również służby mundurowe. Patronat medialny nad Targami pełniło w tym roku Radio Olsztyn oraz Nasza Gazeta Nidzicka.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Mck Nidzica oraz opublikowany na portalu Nidzica: NIDZICKIE TARGI PRACY I EDUKACJI
Oceń artykuł:

(0)