Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Narodowe Czytanie w ZSZiO

Czytając nowele polskie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przyłączył się do akcji Narodowego Czytania organizowanego przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz polskiego języka.

Czytając nowele polskie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przyłączył się do akcji Narodowego Czytania organizowanego przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego oraz Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz polskiego języka.
Hasłem tegorocznej akcji jest Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie, pod takim też hasłem zorganizowano konkurs czytelniczy w ZSZiO. W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż trzydziestu uczestników, którzy, czytając fragmenty polskich nowel, starali się o uznanie zarówno jury jak i publiczności. Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji tekstów komisja konkursowa ogłosiła werdykt. I miejsce zdobyli: Patryk Szmic oraz Mariusz Sarbiewski i Kamil Stachurski, II miejsce - Maja Stryjewska, zaś III miejsce wywalczyli: Alan Krawczyk i Łukasz Morawski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Schabińska-Niewiesk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Narodowe Czytanie w ZSZiO
Oceń artykuł:

(0)