Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

Kogucia Dycha

Kurzętnik, 22.07.2017

V. KOGUCIA DYCHA - Kurzętnik, 22.07.2017
W nieodległym od Nidzicy powiecie nowomiejskim znajduje się, mająca średniowieczne korzenie miejscowość, Kurzętnik. Położona na wysoczyźnie morenowej, z załamaniem nad pradoliną rzeki Drwęcy, wieś urzeka pagórkowatym, zielonym krajobrazem. Piękno okolicy można podziwiać ze szczytu wzgórza, na którym pozostały ślady przeszłości zaklęte w ruinach czternastowiecznego zamku kapituły chełmińskiej.
Niezwykle aktywna sportowo miejscowość posiada wiele "skarbów". Jednym z nich jest zacne grono prawdziwych pasjonatów biegania, zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Kurzętnik Biega". Z miłości do sportu grupa ta wraz z Gminnym Centrum Kultury postanowiła już po raz piąty zorganizować dużą imprezę pod nazwą "Kogucia Dycha". Wydarzenie to corocznie integruje biegaczy, zawodników na wózkach, zwolenników Nordic Walking oraz aktywne dzieci.
Doskonała organizacja i ciepłe przyjęcie sprawiły, że frekwencja na zawodach była imponująca. Na starcie stawiło się 261 dorosłych i 84 najmłodszych biegaczy, a także 12 zawodników na wózkach oraz 26 uczestników marszu Nordic Walking.
Całe wydarzenie profesjonalnie poprowadził znany trener, Paweł Hofman, który interesująco i z humorem podzielił się ze zgromadzonymi swoją wiedzą i udzielił wielu wskazówek.
Tradycyjnie wszystkich przybyłych powitała i poprowadziła do linii startu Młodzieżowa Orkiestra Dęta w asyście wielkiej maskotki imprezy - Koguta.
Na 10 - kilometrowej trasie drużynę "Nidzica Biega" reprezentowało sześcioro Pomarańczowych. Najszybszy okazał się Paweł Jabłoński. Czas 39:01 uplasował go na 5. pozycji w M-40. Ewa Lisek zajęła 2. miejsce w Open Kobiet (41:13). Tuż za Ewą na metę wbiegł Marcin Lisek jako 22. w M-30 (43:24). Artur Szczepkowski pokonał trasę w 45:32 i był 25. w M-40, natomiast Wojciech Koszewski wywalczył czas 49:31 (35. w M-40), a Arkadiusz Prusik - 49:54 (49. w M-30).
Jedyna trekkingowa reprezentantka "Nidzica Biega", Bożena Żbikowska, przebyła 3,5 km w 27:28 i była 8. kobietą w Open.
Po zakończonej rywalizacji można było skorzystać z relaksującego masażu oraz krzepiącego posiłku regeneracyjnego.
Zawody w Kurzętniku to wspaniała przygoda biegowa. Polecamy i zapraszamy tam wszystkich, kto jeszcze nie miał okazji zaprezentować swoich możliwości w tym niezwykłym miejscu.
E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Artur Szczepkowski, zdjęcia pochodzą także ze strony "Gmina Kurzętnik"

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Kogucia Dycha
Oceń artykuł:

(0)