Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

BIEG ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI

Pomarańczowym udało się wywalczyć dwa trzecie miejsca dzięki Alicji Mielczarek i Monice Wdowiak

BIEG ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI - SZCZYTNO, 17.09.2017

Przedstawiciele drużyny "Nidzica Biega" w pięcioosobowym składzie zebrali się na pierwszym biegu odpustowym w pobliskim Szczytnie. Ta szczególna impreza zgromadziła 124 zawodników, którzy ulicami miasta przebiegli na niecodziennym 5,5-kilometrowym dystansie.
Mimo nielicznej reprezentacji Pomarańczowym udało się wywalczyć dwa trzecie miejsca dzięki Alicji Mielczarek i Monice Wdowiak oraz piąte miejsce w kategorii drużynowej.
Młodym przedstawicielem "Nidzica Biega:, który wziął udział w tzw. biegu dziecięcym był Kacper Żbikowski.
Tuż po odebraniu pakietów startowych odbyła się Msza Święta w intencji biegaczy, a następnie wspólna rozgrzewka przygotowująca do startu o godzinie 13.00.
Nidziczanie mogą poszczycić się następującymi wynikami:
Artur Szczepkowski - 24:57, 6. miejsce w M-40,
Alicja Mielczarek - 25:12, 3. miejsce w OPEN,
Monika Wdowiak - 28:17, 3. miejsce w K-40,
Edyta Dzido - 30:49, 7. miejsce w K-40,
Bożena Żbikowska - 34:29, 15. miejsce w K-30.

O 13:05 wystartował Mały Bieg Św. Stanisława Kostki, gdzie barwy "Nidzica Biega" reprezentował Kacper Żbikowski.
Po przybyciu na metę czekały na wszystkich medale, gorąca wojskowa grochówka i ciepłe napoje, a dla najmłodszych atrakcje w postaci gier i zabaw.
Po wręczeniu nagród dla najlepszych biegaczy odbyło się losowanie licznych drobnych nagród. Część dorosłych oraz każde dziecko otrzymało upominek.
Drużyna "Nidzica Biega" serdecznie dziękuje organizatorom na czele z ks. Romanem Dąbkowskim i ks. Edwardem Molitorys za bardzo rodzinną atmosferę i rywalizację w duchu fair play.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że impreza była bardzo udana i na pewno drugi już bieg Św. Stanisława Kostki zostanie wpisany do przyszłorocznych kalendarzy biegowych.

Bożena Żbikowska
Fot. Artur Szczepkowski, Kacper Żbikowski, Bożena Żbikowska,
Jacek Konieczny.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg świętego Stanisława Kostki
Oceń artykuł:

(0)