Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

„CZŁOWIEK Z ŻELAZA II"

Każdy uczestnik został „zaobrączkowany” na starcie i tym samym został zaklasyfikowany jako gołąb odpowiedniej hodowli , a czas biegu/marszu oznaczono jako „czas przylotu”.

„CZŁOWIEK Z ŻELAZA II – ZGODNIE Z NATURĄ”– Swobodna, Dobre Miasto, 24.09.2017

24.09.2017 w niedzielne przedpołudnie trójka reprezentantów „Nidzica Biega” udała się do miejscowości Swobodna nieopodal Dobrego Miasta, aby wziąć udział w zawodach biegowych oraz marszu Nordic Walking pod wspólną nazwą „Człowiek z żelaza II – Zgodnie z Naturą”. Wydarzenie zgromadziło przeszło 90 osób. Obie formy rywalizacji przeprowadzone zostały na dystansie 15 km.
Trasa ukazująca piękno warmińskiej ziemi, biegnąca tuż przy brzegu „perły” regionu – Jeziora Limajno, obfitowała w liczne podbiegi, zbiegi, strome wzniesienia, a po całotygodniowych opadach urozmaicona została błotem. Niewątpliwie przełajowa forma dystansu dostarczyła tyleż samo zmęczenia, co satysfakcji z wykonania tak trudnego zadania, zwłaszcza, że zawodnicy mieli dodatkowego sprzymierzeńca – piękną słoneczną, jesienną pogodę.
Biuro imprezy znajdowało się w Bazie Edukacyjno - Szkoleniowej Stowarzyszenia „Pozytywni Dobre Miasto”, gdzie po zakończeniu zawodów na przybyłych czekał posiłek regeneracyjny. Dodatkowo zapewniono możliwość skorzystania z sauny i z masażu relaksującego.
Ciekawostką imprezy był osobliwy, niemniej jednak precyzyjny pomiar czasu. Otóż czas został zmierzony za pomocą chipów używanych w zawodach gołębi. Każdy uczestnik został „zaobrączkowany” na starcie i tym samym został zaklasyfikowany jako gołąb odpowiedniej hodowli , a czas biegu/marszu oznaczono jako „czas przylotu”.
W marszu Nordic Walking Pomarńczowych reprezentowali Bożena Żbikowska i Artur Szczepkowski.
Artur stawił się na mecie w czasie 2:07:16 i zajął 8. miejsce OPEN M, natomiast Bożena pokonała trasę w 2:07:17 i uplasowała się na 5. Miejscu w OPEN K oraz na 4. miejscu w K16-40. Jedynym nidziczaninem w biegu na 15 km był Arkadiusz Prusik. Czas 1:23:09 pozwolił mu na zajęcie 8. miejsca w M16-35 i 19. miejsca OPEN.
Pomimo bardzo wymagającej trasy zawodnicy zdecydowali przybyć w to urokliwe i gościnne miejsce za rok i powalczyć o jeszcze lepsze wyniki.
Zdecydowanie każdy, kto pokona tę crossową trasę ma prawo nosić miano "Człowieka z żelaza", ponieważ trzeba odznaczać się niezwykłym hartem ducha i odpowiednimi warunkami fizycznymi, aby ją przebyć.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę, dobrą organizację i możliwość obcowania z nieskażoną warmińską naturą.
Bożena Żbikowska, E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Artur Szczepkowski, Arkadiusz Prusik.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Czas zmierzyli za pomocą chipów używanych w zawodach gołębi
Oceń artykuł:

(0)