Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

W drodze po "Koronę Maratonów"

Dystans uczący przełamywania własnych ograniczeń i walki ze słabościami.

39. PZU MARATON WARSZAWSKI – 24.09.2017
Sezon jesienny to najlepszy czas dla biegacza. Właśnie wtedy zaczyna się szczyt maratońskiego sezonu, z klejnotem w koronie polskich maratonów – Maratonem Warszawskim na czele.
24 września ruszyła 39. edycja jednego z najważniejszych stołecznych biegów, na którym kilka tysięcy ludzi z całego świata, zarówno debiutantów, jak i doświadczonych na tym dystansie zawodników pokazało, jak ważny w ich życiu jest sport. Sport uczący przełamywania własnych ograniczeń i walki ze słabościami.
W tym roku „szybka” trasa miała początek na Placu Trzech Krzyży, wiodła przez jeden z najpiękniejszych parków w Europie – Łazienki, dwa mosty łączące lewy i prawy brzeg Wisły, Gdański i Świętokrzyski, z finiszem w nowoczesnym Parku Fontann.
Drużynę „Nidzica Biega” dumnie reprezentował Tomasz Pisarski, który mierzył się z królewskim dystansem już po raz drugi w tym roku. Mając w pamięci wiosenne doświadczenie maratońskie, dobrze przygotowany i zmotywowany Tomasz wyruszył punktualnie o 9.00 na warszawskie ulice, aby rozpocząć swoją przygodę z Koroną Maratonów Polskich. Po intensywnych 3 godzinach, 47 minutach i 59 sekundach wbiegł na metę zajmując 230. Miejsce w M-20 i 1704. w Open.
„Kondycyjnie i fizycznie nigdy nie było lepiej. Może tego dnia nie było najlepszej dyspozycji, ale w kwietniu w Krakowie na pewno będzie lepiej” – zapewnia Tomasz.
Dystans maratonu jest znany - to 42,195 m. Jednak definicja maratonu jest inna dla każdego zawodnika. To miesiące wyrzeczeń, intensywnych treningów oraz poświęcenia się nie tylko samego zawodnika, ale często i jego otoczenia. Ale maraton to również sukces, satysfakcja i zdumienie, ile człowiek potrafi wypracować własnymi siłami.
E.L.
Fot. Aleksandra Kaczmarczyk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: W drodze po "Koronę Maratonów"
Oceń artykuł:

(0)