środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

BIEG KOBIET ANITA – „ZAWSZE PIER(W)SI”

„Niekiedy biega się na czas, niekiedy dla przyjemności, a innym razem dla kogoś…”

BIEG KOBIET ANITA – „ZAWSZE PIER(W)SI” – Warszawa, 22.10.2017.

22 października w Warszawie miało miejsce szczególne wydarzenie sportowe. 1500 kobiet zjednoczyło swoje siły i solidarnie, niczym piękna różowa fala, podążyło alejkami Parku Szczęśliwickiego, aby pokazać, jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa piersi.
Hasło imprezy - „Zawsze Pier(w)si” - wymownie eksponowało cel: zwrócenie uwagi na badania zapobiegawcze tak, aby zawsze być pierwszą przed chorobą…
Mimo chłodnej i deszczowej aury warszawski park zmienił się w prawdziwy wulkan kobiecej energii i entuzjazmu. Swoją siłę pokazały również cztery niezwykłe i silne kobiety z drużyny „Nidzica Biega”. Monika Wdowiak, Katarzyna Karpińska, Anna Lachowicz-Pianka i Katarzyna Wasilewska tuż po pełnej wigoru rozgrzewce prowadzonej przez Pana Nikodema, reprezentanta sponsora, wyruszyły wspólnie na pięciokilometrową trasę. Szczególny wymiar imprezy sprawił, że nie duch rywalizacji, ale wsparcie i wspólne uczestnictwo w tym projekcie stało się najważniejsze. Część kobiet, tak jak Monika i Kasia, przybyła dziś do stolicy ze specjalną misją.
Monika chciała wesprzeć bliską osobę borykającą się z tą chorobą. „ Poświeciłam ten bieg mojej cioci dotkniętej nowotworem” – wyznaje. „Może to jej nie uzdrowi, ale powinna wiedzieć, że jestem całym sercem przy niej w jej walce o życie”.

„Niekiedy biega się na czas, niekiedy dla przyjemności, a innym razem dla kogoś…” – ze wzruszeniem przyznaje Katarzyna Karpińska - „Dla mnie dziś czas był najmniej ważny. Biegłam ze wspaniałymi kobietami, żeby przypomnieć, jak ważne są badania profilaktyczne. Biegamy i walczymy. Myślę, że każda kobieta biegnąca w tym biegu była dziś zwycięzcą”.

Uczestniczki przyznały, że niepowtarzalna atmosfera czyniła ten bieg szczególnie radosnym i lekkim, jak nigdy dotąd.

Wyniki reprezentantek „Nidzica Biega”:
Monika Wdowiak – 25:12, 96. w Open, 22. w K-40,
Katarzyna Wasilewska – 29:27, 421. w Open, 194. w K-30,
Anna Lachowicz-Pianka - 32:19, 831. w Open, 248. w K-40,
Katarzyna Karpińska – 34:10, 1010. w Open, 296. w K-40.

E.L. w konsultacji z Moniką Wdowiak, Katarzyną Karpińską, Anną Lachowicz-Pianką, Katarzyną Wasilewską.

Fot. Monika Wdowiak, Katarzyna Karpińska, Anna Lachowicz-Pianka, Katarzyna Wasilewska, "Festiwal Biegów".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: 1500 kobiet zjednoczyło swoje siły
Oceń artykuł:

(0)