środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

BIEG NA RZECZ DZIECI CHORYCH NA NOWOTWORY

Bieganie dla siebie sprawia dużą przyjemność. Bieganie dla kogoś przynosi dodatkową satysfakcję, ale i wymierną pomoc.

IV. BIEG NA RZECZ DZIECI CHORYCH NA NOWOTWORY - Zalesie/koło Barczewa, 22.10.2017.
Bieganie dla siebie sprawia dużą przyjemność. Bieganie dla kogoś przynosi dodatkową satysfakcję, ale i wymierną pomoc.
22 października dwie reprezentantki Drużyny "Nidzica Biega", Karolina Kazimierczak i Zuzanna Śliwka wzięły udział w IV. BIEGU NA RZECZ DZIECI CHORYCH NA NOWOTWORY.
Cały dochód z opłat startowych został przekazany podopiecznym Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W tym roku szczególną pomoc skierowano do chorego Mateusza z miejscowości Jaśkowo, który dwa lata temu przeszedł przeszczep szpiku.
Rywalizacja pod patronatem Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka została rozegrana w Zalesiu niedaleko Barczewa.
Leśne dukty i ścieżki posłużyły za trasę dwóm dystansom: 5- i 10-kilometrowemu. Biegom głównym towarzyszyły zawody dziecięce, co dodatkowo podkreślało rodzinny charakter wydarzenia.
Do wspólnego wyścigu o zdrowie i życie dzieci szczególnie gorąco zagrzewali asp. Dariusz Otremba, pomysłodawca, insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, podkom. Mirosław Cydzik, organizatorzy biegu, którzy wraz z Barczewskim Stowarzyszeniem "Barczewo Biega", dobrym duchem imprezy, stworzyli niesamowitą atmosferę.
W biegu uczestniczyło blisko 280 zawodników.
Zuzanna Śliwka w asyście Mirosława Cydzika sprawnie pokonało około 5-kilometrowy szlak i z czasem 22:01 zajęła IV. miejsce w Open Kobiet i I. miejsce w K-20.
Dla Karoliny Kazimierczak (czas 42:10, 18. miejsce w K-20) był to szczególny bieg również z tego powodu, iż mogła go przebyć ze swoją świeżo zmotywowaną do aktywności ciocią, Dorotą Romanowską (czas 42:10). II. miejsce w kategorii K-50 był ukoronowaniem udanego debiutu pani Doroty.
Karolina i Zuzia zgodnie przyznają, że nie wyniki, a cel przyświecający przedsięwzięciu, atmosfera oraz to, że mogły pobiec w rodzinnym gronie okazało się w tym dniu najważniejsze.
E.L. w konsultacji z Zuzanną Śliwką.
Fot. Małgorzata Śliwka, "Zalesie Mazury Activ Spa".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg na rzecz dzieci chorych na nowotwory
Oceń artykuł:

(0)