środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie sezonu biegowego

"Nidzica Biega" zaliczyła na swoim koncie udział ponad 86 imprezach sportowych, pokonując w ten sposób ok. 6 tys. km startowych.

W dniu 22 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej w Nidzicy odbyło się spotkanie grupy „Nidzica Biega” i jej sympatyków. Licznie przybyli goście mieli okazję zapoznać się m.in. z dorobkiem minionego sezonu biegowego. Przedstawione prezentacje multimedialne dowiodły, że nie trzeba być wielkim klubem sportowym, aby zaistnieć i zdobywać laury na arenie krajowej. Rok kalendarzowy nie dobiegł końca, a grupa „NB” zaliczyła na swoim koncie udział ponad 86 imprezach sportowych, pokonując w ten sposób ok. 6 tys. km startowych. Nie wliczając kilometrów treningowych, których jest o wiele więcej, bo ok. 42,5 tys.(dane z endomondo). Uczestnictwo i wyjazdy na zawody to też niestety koszty, które po obliczeniu oscylują w granicach ok. 50 tys. zł. W całości pokryte ze środków własnych indywidualnie przez biegaczy.

Członkowie grupy wielokrotnie stawali na podium, co zostało już opisane na „FB” i opublikowane
w gazetach. Przypomnijmy dwa ostatnie sukcesy tj. zdobycie Wicemistrzostwa Polski w Maratonie Masters w Toruniu przez Danutę Pikoluk oraz osiągnięcie Wicemistrzostwa Polski w Duathlonie przez Witolda Zagożdżona. W bieganiu jednak nie chodzi tylko o to, żeby więcej, szybciej i dla medali. Sukces to każdego indywidualna sprawa. W wielu przypadkach, to sam fakt wyjścia z zacisza domowego, pokonanie pierwszego kilometra, walka z własnymi słabościami i przyzwyczajeniami „kota kanapowego”

Jedna z prezentacji poświęcona była Nidzickiej Grupie Trekkingowej – „NGT”, która w bieżącym roku wydreptała ponad 13 tys. km . W trakcie spotkania zawodnicy prezentowali swój dorobek biegowy
w postaci medali (drewnianych, glinianych, metalowych). Można było je obejrzeć i posłuchać opowieści
o trudzie ich zdobycia.
Nadszedł okres tzw. roztrenowania, powrotu do wspólnych treningów w tempie 5:30 i wspólnych wycieczek biegowych. Informacja o spotkaniach będą zamieszczane na Fb i endomondo. Zapraszamy wszystkich do czynnego uczestnictwa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Pokonali ok. 6 tysięcy kilometrów!
Oceń artykuł:

(0)