środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

CROSS WAPIONKA

Włożyli w swój bieg wszystkie siły i serce

CROSS WAPIONKA – Górzno, 18.02.2018.
Weekend 17-18 lutego zapoczątkował nowy sezon biegowy Drużyny „Nidzica Biega”.
Aktywną niedzielę na szutrach i leśnych ścieżkach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Narodowego spędziło ponad 150 biegaczy. Przybyli do niewielkiej miejscowości Górzno w pobliżu Dworku Wapionka biegacze zmierzyli się z trudną, naznaczoną wzniesieniami przełajową trasą. Już na starcie okazały podbieg zwiastował ciężką rywalizację, w której ważna okazała się nie tylko szybkość, ale i odporność psychiczna. Sprzyjała jedynie bezwietrzna, słoneczna pogoda. Zawodnikom przekraczającym linię mety mimo zmęczenia uśmiech nie schodził z twarzy, kiedy zorientowali się, że zaplanowana 11-kilometrowa trasa była w istocie o 300 m dłuższa.
Reprezentanci „Nidzica Biega”, Zuzanna Śliwka i Kamil Oszczęda, włożyli w swój bieg wszystkie siły i serce, co zaowocowało znakomitymi wynikami. Oboje osiągnęli ten sam czas: 58:24. Zuzanna okazała się 7 zawodniczką w biegu (na 37 kobiet) i zajęła I. miejsce w kategorii Juniorka (16-19 lat), natomiast Kamil uplasował się na 67. miejscu w Open M ( na 119 mężczyzn) i stanął na III. miejscu podium w kategorii Junior (16-19 lat). Osiągnięcia te dostarczyły jeszcze więcej motywacji do pracy naszym reprezentantom i pokazują, że nadchodzący sezon biegowy zapowiada się niezwykle obiecująco.
E.L.
Fot. Artur Śliwka, strona professor.pl.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Włożyli w swój bieg wszystkie siły i serce
Oceń artykuł:

(0)