Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Podziel się:

Podziel się:

„Nieustannie naprzód”

Na finiszu biegacze zostali uhonorowani stylowym medalem

BIEG URODZINOWY Z CYKLU GRAND PRIX GDYNI - GDYNIA, 18.02.2018.
W dniach 17 – 18 lutego rozpoczęła się jedna z najpopularniejszych imprez biegowych na Pomorzu – PKO GRAND PRIX GDYNI.
Cykl został zainaugurowany Biegiem Urodzinowym upamiętniającym nadanie nowemu wówczas portowi morskiemu praw miejskich.
Bieg urodzinowy na dystansie 10 km poprzedziły biegi dziecięce i młodzieżowe, w których uczestniczyło kilkaset młodych sportowców-amatorów.
Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera tak wśród najmłodszych, jak i dorosłych była gorąca. Entuzjazm przybyłych kibiców potwierdził, iż dla każdego mieszkańca uczczenie święta ich miasta na sportowo ma szczególny wymiar.
Bieg główny zgromadził ponad 3,3 tysiąca zawodników. Trasa szybka, niemal płaska, z niewielkim zbiegiem w pierwszej i łagodnym podbiegiem w drugiej części rywalizacji, pozwoliła poprawić zawodnikom rekordy życiowe.
Zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy – „Nieustannie naprzód” – również reprezentanci drużyny „Nidzica Biega” , Magdalena Kowalska i Mateusz Dembski pobiegli znakomicie, inaugurując swój sezon biegowy nowymi „życiówkami”. Magdalena z czasem 52:45 była 246 kobietą na mecie ( na 1003 uczestniczki). W kategorii K-20 uplasowała się na 66. Miejscu. Mateusz (czas: 1:00:01) zajął 2103 ( na 2336 mężczyzn) miejsce w Open M oraz 397. w M-20. Zawodnicy cieszyli się tym bardziej, iż podjęli próbę praktycznie bez przygotowania.
Na finiszu biegacze zostali uhonorowani stylowym medalem upamiętniającym przedwojenny dworzec kolejowy w Gdyni.
W cyklu GRAND PRIX GDYNI zostaną rozegrane jeszcze trzy biegi: Bieg Europejski (12-13.V), Nocny Bieg Świętojański (22.VI) i Bieg Niepodległości (11.XI).
E.L.
Fot. Magdalena Kowalska, Przemysław Świderski.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: „Nieustannie naprzód”
Oceń artykuł:

(0)