Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podziel się:

Podziel się:

ELEMENTAL TRI SERIES OLSZTYN 2018

Wśród Pomarańczowych najszybszy był Paweł Jabłoński (42:13, 4. miejsce w M-40) i Alicja Mielczarek (48:13), która stanęła na drugim stopniu podium w K-40.

ELEMENTAL TRI SERIES OLSZTYN 2018, 10K RUN SERIES, ELEMENTAL KIDS – 26-27.05.2018.
W dniach 26 – 27 maja cała uwaga triathlonowego świata skupiona była na Olsztynie, bowiem tu, nad Jeziorem Ukiel rozegrano zawody Pucharu Europy i Pucharu Polski na dystansie sprinterskim w ramach Elemental Tri Series. Widowiskowy i zacięty wyścig Pucharu Europy można było śledzić w niezwykle kapryśną pogodowo sobotę, gdzie 120 sportowców z 31 krajów zmagało się nie tylko z przeciwnikami, ale i rzęsistym deszczem.
Natomiast w niedzielę stolica Warmii i Mazur przywitała zawodników trójdyscypliny walczących o trofeum Polski oraz uczestników biorących udział w imprezach towarzyszących, 10K Run Series i Elemental Kids piękną słoneczną i łaskawą aurą.
Niedzielne rozgrywki zostały zainaugurowane biegiem dorosłych na 10-kilometrowej atestowanej trasie. Ulicami Kapitańską, Sielską, Lotniczą wystartowało blisko dwustu biegaczy, wśród których swoich sił spróbowało 9 nidziczan. Start w sprzyjających warunkach pogodowych uczynił rywalizację bardzo emocjonującą i zaowocowało dobrymi, niekiedy rekordowymi wynikami.
Zwycięzcami 10K Run Series okazali się Krupiński Bogumił (36:46) i Agnieszka Klemt-Lankowska z ”Urwis Biega” (43:03).

Wśród Pomarańczowych najszybszy był Paweł Jabłoński (42:13, 4. miejsce w M-40) i Alicja Mielczarek (48:13), która stanęła na drugim stopniu podium w K-40. Drugie miejsce w M-25 uzyskał Tomasz Pisarski (43:07), natomiast znakomite trzecie w M-55 - Bogdan Sowiński(50:02). Świetnie spisał sie również Przemysław Burdyński (53:35), debiutujący na zawodach w pomarańczowych barwach.

„Nidzica Biega” uzyskała następujące wyniki:
Paweł Jabłoński – czas 42:13, 18/133. w Open M, 4/29. w M-40,
Marcin Lisek – czas 43:01, 25/133. w Open M, 4/24. w M-35,
Tomasz Pisarski – czas 43:07, 26/133. w Open M, 2/13. w M-25,
Artur Szczepkowski – czas 46:33, 50/133. w Open M, 16/29. w M-40,
Alicja Mielczarek – czas 48:13, 6/55. w Open K, 2/13. w K-40,
Bogdan Sowiński – czas 50:02, 75/133. w Open M, 3/6. w M-55,
Bogdan Szczepuchowski - czas 52:34, 90/133. w Open M, 7/11. w M-50,
Przemysław Burdyński – czas 53:35, 95/133. w Open M, 11/13. w M-25, - debiut w zawodach,
Bożena Żbikowska – czas 59:01, 40/55. w Open K, 12/14. w K-35.

Tuż po biegu dorosłych swój entuzjazm sportowy na dystansie 200 m, 500 m i 1000 m pokazały dzieci. „Nidzicę Biega” reprezentowali Oliwia i Kamil Mielczarek, którym nieobce są zawody Elemental Kids.
Najmłodsi godnie zaprezentowali się na swoich dystansach i osiągnęli wyniki:
Mielczarek Oliwia – dystans 500 m /czas 2:33, 5/8. w K-10, 7/17. w Open Dziewcząt 500m,
Mielczarek Kamil – dystans 200 m/czas 00:47, 10/13. w M-6, 11/25. w Open Chłopców 200m.

E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Artur Szczepkowski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Był to widowiskowy i zacięty wyścig
Oceń artykuł:

(0)