środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Mazury Maraton

Trasa maratonu biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata.

VII Mazury Maraton
Olsztyn, 02.06.2018
Już po raz VII biegacze z całej Polski spróbowali swoich sił podczas Maratonu Mazury oraz w Biegu Szlakiem Krutyni w Gałkowie. Maraton Mazury to wspaniała alternatywa do wielkich biegów ulicznych. Biegaczom sprzyja przepiękny mazurski krajobraz: jeziora, lasy, łąki i malownicze ścieżki. Trasa maratonu biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata.
Maraton Mazurski to ponad 42 kilometry wspaniałych widoków dla tych, którzy pokonując własne słabości zdecydowali się wziąć udział w tym wydarzeniu. Każdy uczestnik może znaleźć tu coś dla siebie, ma bowiem do wyboru: dystans 42,195 km, 10 km „BIEG SZLAKIEM KRUTYNI”, jednej z najpiękniejszych polskich rzek, a także “Bieg Rodzinny” dla dzieci i ich rodziców, a także wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem.
Podczas tego urokliwego wydarzenia nie zabrakło polskich gwiazd m.in. Karoliny Ferenstein-Kraśko (organizatorka biegu), jej męża Piotra Kraśko, Marty Kuligowskiej, Karoliny Szostak oraz Anny Kalczyńskiej.
Drużynę Nidzica Biega reprezentował na dystansie maratońskim Maciej Wasilewski z czasem na mecie 3:56:03 - OPEN(50)/M30(14)
W biegu rodzinnym natomiast wystartowały Marysia, Maja, Katarzyna oraz Mateusz Wasilewscy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Mazury Maraton
Oceń artykuł:

(0)