Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

BIEG NA SZEŚĆ ŁAP

Zadowolenie i satysfakcja, że bieganiem można pomóc innym, potrzebującym istotom była niezmierzona.

BIEG NA SZEŚĆ ŁAP - Nidzica-Tatary, 09.06.2018.
9 czerwca ruszyła pierwsza w naszej gminie edycja "Biegu na 6 łap" zorganizowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Podaj Łapę" w Tatarach.
Bieg na 6 łap to ogólnopolska akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają lub spacerują z podopiecznymi schronisk dla bezdomnych zwierząt. Wydarzenie to pozbawione jest jakiejkolwiek formy rywalizacji.
Idea jest bardzo prosta: każdy uczestnik adoptuje na czas biegu psa, z którym przemierza około 5-kilometrową trasę.
Pierwsza edycja przewidziana została dla dwudziestu uczestników, wśród których znaleźli się reprezentanci drużyny "Nidzica Biega" - Anna Lachowicz-Pianka, Zuzanna Śliwka, Hanna Koszewska, Ewa Lisek, Mariusz Jaworski, Wojciech Koszewski, Paweł Jabłoński, Kamil Oszczęda, Krzysztof Ostrowski, Jakub Jabłoński, Miłosz Jabłoński. Biegaczom towarzyszył Artur Szczepkowski na rowerze oraz Monika Jaworska w roli fotografa. Po zweryfikowaniu każdy dostał odpowiednio wybranego czworonoga oraz drobne smakołyki dla niego i wystartował w odpowiednich odcinakach czasowych na asfaltowo-szutrową trasę w kierunku miejscowości Borowy Młyn. Organizatorzy zadbali, by w tę upalną sobotę każdy z psów miał swobodny dostęp do świeżej wody.
Wszystkie psy potrzebują spaceru i obcowania z ludźmi. Nie wszystkie jednak podołały wybieganiu w tak wysokiej temperaturze. Niektórzy skrócili dystans, ponieważ dobro psa było w tym momencie najważniejsze. Niemniej jednak każdy uczestnik, zarówno ten na dwóch nogach, jak i ten na czterech łapach, dotarł do mety. Zadowolenie i satysfakcja, że bieganiem można pomóc innym, potrzebującym istotom była niezmierzona.
Organizatorzy planują już kolejną edycję biegu.
E.L.
Fot. Monika Jaworska, Wojciech Koszewski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Biegając pomogli potrzebującym
Oceń artykuł:

(0)