Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

V. BIEG UNIWERSYTECKI

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bieg dedykowano Rzeczypospolitej.

V. BIEG UNIWERSYTECKI - Olsztyn, 09.06.2018.
Dwustu sześćdziesięciu biegaczy stanęło 9 czerwca w samo południe na starcie V. Biegu Uniwersyteckiego "w Olsztynie. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, bieg dedykowano Rzeczypospolitej.
Trasa biegu głównego o długości około 10 km wytyczona została na ulicach uniwersyteckiego campusu. Przed biegiem głównym na stadionie AZS UWM rozegrano bieg dzieci. Na bieżni stadionu rywalizowało prawie 90 maluchów. Dla najmłodszych na stadionie przygotowano też Festiwal Lekkiej Atletyki.
Nidzicę Biega" reprezentowała Alicja Mielczarek, której czas (51:56) pozwolił na zajecie II miejsca w swojej kategorii wiekowej. 10-kilometrowa trasa była bardzo wymagająca i stanowiła trzy pętle po nierównej nawierzchni, zakręty, a rosnąca temperatura dawała się we znaki wszystkim biegaczom. Upał doskwierał i utrudniał bieg, ale wszyscy ambitnie przemierzali dystans, odkrywając przy tym nowe miejsca w pięknym zielonym Kortowie.
A M
Fot. Alicja Mielczarek, strona grupy "Są Wolniejsi".

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: II miejsce Alicji Mielczarek
Oceń artykuł:

(0)