Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Podziel się:

Podziel się:

IV. FESTIWAL BIEGÓW JURUNDA

Jedynymi chwilami wytchnienia były punkty nawadniania

IV. FESTIWAL BIEGÓW JURUNDA – BIEGOWE GRAND PRIX POWIATU SZCZYCIEŃSKIEGO – LIPNIK/KOŁO SZCZYTNA – 17.06.2018.
17 czerwca w ramach Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego rozegrano rywalizację w Lipniku koło Szczytna. Imprezę zorganizował Klub Biegacza Jurund, Nadleśnictwo Szczytno i Leśnictwo Lipnik.
Kameralny, aczkolwiek bardzo dobrze przygotowany bieg o charakterze rodzinnego pikniku zgromadził 126 zawodników na dwóch dystansach ( 12 km i 5 km) oraz 58 dzieci.
Zarówno 12- kilometrowa trasa biegu głównego, jak i 5-kilometrowa biegu towarzyszącego powiodły biegaczy początkowo po zacienionych ścieżkach, co było niezwykle istotne w rosnącej z godziny na godzinę temperaturze. Niemniej jednak w dalszej części dystansu zawodnicy musieli się zmierzyć z otwartą nasłonecznioną przestrzenią, co wpłynęło na pogorszenie komfortu biegowego. Jedynymi chwilami wytchnienia były punkty nawadniania, o które zadbał tak organizator, jak i spontaniczni kibice.
Drużynę „Nidzica Biega” reprezentowali Grzegorz i Piotr Baranowscy. Sprawnie pokonali 12 przełajowych kilometrów, ale pierwszeństwo na mecie wywalczył sobie Grzegorz. Z czasem 1:04:04 zajął 35/68. miejsce w Open M i 11. w kategorii M-40. Piotr (czas 1:12:54) ulokował się na 54/68. pozycji w Open M i dostał statuetkę za II. miejsce w M-16.
W czasie wręczania wyróżnień tradycyjnie rozlosowano upominki dla uczestników.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy Klubowi Biegacza Jurund za to, że jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniałe zawody.
E.L.
Fot. Alina Baranowska, Grzegorz Baranowski, Piotr Baranowski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Piotr Baranowski na II miejscu
Oceń artykuł:

(0)