środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

BIEG ŚWIĘTEGO DOMINIKA

Z pięknym oryginalnym medalem na piersi nasi zawodnicy podziwiali zmagania o tytuł Mistrza Polski w Biegu Ulicznym na 10 km.

BIEG ŚWIĘTEGO DOMINIKA – Gdańsk, 04.08.2018.
Każdego roku w sierpniu puls Gdańska wymierza trwająca ponad trzy tygodnie impreza handlowo-kulturalna związana z obchodami święta świętego Dominika.
Od ćwierćwiecza jedną z atrakcji tego wydarzenia jest Bieg św. Dominika rozgrywany w niezwykłej scenerii zabytkowego miasta. Trasa wytyczona uliczkami Głównego Miasta przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę uczestników. Za sprawą doskonałej organizacji i zaangażowaniu Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk tym razem do rywalizacji w sześciu konkurencjach stanęło ponad dwa tysiące zawodników. Cała impreza rozpoczęła się Prologiem „Goń św. Dominika”, w którym mógł wziąć udział każdy chętny. I tak, 1400 osób pobiegło lub przemaszerowało w biało-czerwonym korowodzie, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Następnie ruszył wyścig „Wózkarzy PFRON Cup”, a tuż po nim start kobiet i mężczyzn w oddzielnych rywalizacjach na dystansie 5 km (odpowiednio „Lotto Cup” i „MSiT Cup”). Ukoronowaniem były 9.PZLA Mistrzostwa Polski na 10 km, w których umiejętności zaprezentowali najlepsi zawodnicy w kraju.
Nidzicę na szybkiej „piątce” reprezentowało troje zawodników: Alicja Mielczarek, Zuzanna Śliwka i Kamil Oszczęda.
Duszna, gorąca pogoda, tłumy skandujących kibiców w sercu Starówki sprawiły, że atmosfera była naprawdę gorąca. Zawodnicy dzielnie walczyli o poprawienie rekordów życiowych na trzech pętlach trasy, choć ze względu na aurę nie było to łatwe. Po przekroczeniu mety uczestnicy zostali solidnie schłodzeni intensywną ulewą, która nie zdołała jednak zmyć ich uśmiechu i entuzjazmu.
Wyniki nidziczan:
Kamil Oszczęda – czas: 20:20, 124/507. w Open M, 11. w M-16,
Zuzanna Śliwka – czas: 23:35, 58/328. w Open K, 6. w K-16,
Alicja Mielczarek – czas: 23:56, 67/328. w Open K, 6. W K-40.

Z pięknym oryginalnym medalem na piersi nasi zawodnicy podziwiali zmagania o tytuł Mistrza Polski w Biegu Ulicznym na 10 km.

Z.Ś, E.L.
Fot. Karolina Kaźmierczak, strona Bieg św. Dominika.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg Świętego Dominika
Oceń artykuł:

(0)