Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

MEMORIAŁ BIEGOWY KOBIET I MĘŻCZYZN IM. TADEUSZA BRZOSTKA

Ewa Lisek najlepsza wśród pań.

III. MEMORIAŁ BIEGOWY KOBIET I MĘŻCZYZN IM. TADEUSZA BRZOSTKA – Lidzbark Warmiński, 10.08.2018.
Gorący, sierpniowy piątek „Nidzica Biega” postanowiła spędzić na lidzbarskim stadionie lekkoatletycznym. Tu bowiem odbył się Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn im. Tadeusza Brzostka na dystansie 5 km. Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim oraz LUKS Warmia Sekcja Lekkoatletyczna – po raz trzeci przywołał pamięć o znanym i cenionym sportowcu, pedagogu i trenerze młodzieży lidzbarskiego Liceum Ogólnokształcącego.
Kameralny bieg, zyskujący z roku na rok coraz większą liczbę zainteresowanych, zgromadził tym razem 37 zawodników, którzy swoją obecnością i aktywnością wyrazili szacunek dla osoby wielkiego trenera.
Perła Warmii przywitała przybyłych gwałtowną zmianą pogody. Nagłe zachmurzenie, porywisty wiatr i rzęsisty deszcz zwiastowały rychłe nadejście burzowych wyładowań. Przedwczesne obawy zostały jednak po chwili rozwiane i po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce uczestnicy mogli przystąpić do wyścigu.
O 18:00 mokra tartanowa nawierzchnia w pierwszej kolejności stała się areną zmagań pań. Nidziczanki, Ewa Lisek, Alina Baranowska i Edyta Dzido sprawnie pokonały 12,5 okrążenia przy aplauzie kibiców i rodziny Tadeusza Brzostka. Najszybciej finiszowała Ewa Lisek, która uzyskała czas 19:44. Alina Baranowska z czasem 25:30 uplasowała się na 6. miejscu, natomiast Edyta Dzido na 7. miejscu (czas: 27:23).
Czterdzieści minut po kobietach wystartowani mężczyźni. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę po 16 minutach i 31 sekundach. Okazał się nim Krzysztof Sulewski z BSB Barczewo.
Reprezentujący pomarańczowe barwy: Paweł Jabłoński i Grzegorz Baranowski uzyskali wyniki odpowiednio: Paweł - czas: 19:49, 15. miejsce w Open M, Grzegorz – czas: 21:43, 20. miejsce w Open M.
Marek Maculewicz, nidziczanin reprezentujący grupę „Urwis” zajął 17. Lokatę. Ukończył bieg w czasie 20:34.

E.L.
Fot. Agnieszka Lankowska-Klemt, Marek Maculewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Memoriał Biegowy Kobiet i Mężczyzn im. Tadeusza Brzostka
Oceń artykuł:

(0)