Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

PÓŁMARATON DWÓCH MOSTÓW

W siódmej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Kenii

PÓŁMARATON DWÓCH MOSTÓW – 16.09.2018

W dniu 16.09.2018 odbyła się kolejna już siódma edycja Półmaratonu Dwóch Mostów w Płocku. Wymagająca trasa biegu swoje liczne i mozolne podbiegi oraz zróżnicowaną nawierzchnię rekompensowała uczestnikom trudy wspaniałymi widokami i możliwością zwiedzenia pięknie położonego na legendarnym Wzgórzu Tumskim, Książęcego Miasta Płocka. Jak sama nazwa wskazuję trasa wiodła przez dwa wielkie mosty na Wiśle: start usytuowany był na Moście Legionów Józefa Piłsudskiego by po przebiegnięciu około pięciu kilometrów wbiec na Most Solidarności, skąd dalej mijając ogród zoologiczny udać się ponownie na znany już z początku trasy pierwszy z dwóch mostów i rozpocząć drugą cześć zwiedzania tej samej trasy by utrwalić widoki lub dla tych którzy coś przegapili. Po zakończeniu drugiej pętli zawodników czekało kolejne mocne wyzwanie: ostatni, mocny, długi i mozolny podbieg do mety usytuowanej na Starym Rynku w Płocku.
W siódmej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Kenii którzy zarówno w rywalizacji mężczyzn jak i kobiet zapełnili podium.
Drużynę „Nidzica Biega” reprezentował tylko jeden zawodnik: Grzegorz Misztal. Jednak tym razem mimo solidnych przygotowań postanowił wspomóc kolegę i jako pacemaker pomóc mu ukończyć ten ciężki bieg w założonym czasie. Bieg ukończyć się udało ale niestety tym razem założenia czasowe okazały się zbyt wygórowane. Zakładany czas to 1:55 a zabrakło 6 minut i 25 sekund.
Na liście startowej było 757 osób, wystartowało 585 zawodników z czego bieg ukończyło 577.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Półmaraton Dwóch Mostów
Oceń artykuł:

(0)