Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK

Pomimo niesprzyjającej pogody, silnego wiatru, deszczu i przelotnego gradu, zdecydowana większość uczestników dotarła szczęśliwie do mety.

AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK - 28.10.2018.

Słoneczna, choć wietrzna sobota i deszczowa niedziela spowodowały, że rywalizacja w 5. AmberExpo Półmaratonie Gdańsk nie dla wszystkich była przyjemnym zakończeniem biegowego sezonu w Trójmieście. W niedzielę na starcie stanęli biegacze przygotowani na pokonanie półmaratonu oraz ci, którzy wybrali rekreacyjny dystans 5 km. Mimo niesprzyjającej aury niedzielna 5. jubileuszowa edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk wystartowała punktualnie o godz. 9 z linii startu przy ul. Żaglowej. Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 21 km i 97,5 m, do którego pokonania przystąpiło dokładnie 3389 uczestników. Trasa tegorocznego półmaratonu podobnie jak w ubiegłych latach wiodła przez ulice: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzką, ul. Pomorską, Chłopską, Obrońców Wybrzeża, Czarny Dwór i Drogę Zieloną. Po drodze uczestnicy biegu mijali jedne z najpopularniejszych obiektów na mapie Gdańska m.in.: Stadion Energa Gdańsk, żurawie stoczniowe czy Europejskie Centrum Solidarności. Zgodnie z przewidywaniami organizatorów pierwsi zawodnicy pojawili się po godzinie na mecie zlokalizowanej w hali AmberExpo siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.
Drużynę „Nidzica Biega” reprezentowali: Monika Wdowiak, Marek Skolasiński i Bartłomiej Dzierzęcki. Pomimo niesprzyjającej pogody, silnego wiatru, deszczu i przelotnego gradu, zdecydowana większość uczestników dotarła szczęśliwie do mety. Spośród Pomarańczowych Marek zameldował się jako pierwszy z czasem netto 1:37:10; co dało mu 588 miejsce na 3389 startujących; 558/2450 w kat. Open M, 138/552 w kat. M-35. Debiutująca w półmaratonie Monika (czas: 2:07:41) zajęła 618/931 miejsce w Open K oraz 131/203 w K-40. Swoją zdecydowaną postawą i walecznością pokazała, że nie ma takich przeciwności, których nie można byłoby pokonać.
Monice asystował Bartłomiej Dzierzęcki, który z czasem 2:07:42 uplasował się na 2158/2450 miejscu Open M i 345/388 w M-30.


M. S.
Fot. Katarzyna Skolasińska, Aleksandra Dzierzęcka, Tomasz Wdowiak, "Bałtyk", "STS-Timing.pl.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Amberexpo Półmaraton Gdańsk
Oceń artykuł:

(0)