Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

ANDRZEJKOWY BIEG MORSA

Z drużyny „Nidzica Biega” Ewa Lisek zajęła I. miejsce w Open Kobiet, a Paweł Jabłoński uplasował się na drugiej pozycji w Open Mężczyzn.

#004 ANDRZEJKOWY BIEG MORSA – Szczytno, 24.11.2018
W sobotę 24 listopada ruszyła czwarta edycja Andrzejkowego Biegu Morsów na dystansie 5 km. Wydarzenie to inaugurujące sezon morsowy 2018/2019 w Szczytnie miało na celu nie tylko popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności sportowej, ale również upowszechniania prozdrowotnych właściwości zimnych kąpieli oraz integrację lokalnych środowisk sportowych.
Plaża miejska nad chmurnym, aczkolwiek spokojnym Jeziorem Domowym Długim rozpromieniła się barwami i uśmiechami 250 fanów aktywnego przebywania na świeżym powietrzu. Wszędzie widać było ferię barw Morsów z Ostrołęki, Dywit, Olsztyna, Ciechanowa, Szczytna, jak i grup biegających – „Nidzica Biega”, „Jednorożec robi co może”, „Skazani na Sukces”, „Rozbiegane Działdowo”, „Klub Biegacza Jurund Szczytno, „Mazovia ProActiv”, „Pozytywni Dobre Miasto” i wielu innych, którzy wspólnie postanowili uczcić ten dzień orzeźwiającą kąpielą.
Frekwencja nidziczan dopisała. Grupa 8 zawodników (Monika Wdowiak, Bożena Żbikowska, Wiktoria Czyżak, Ewa Lisek, Marcin Lisek, Paweł Jabłoński, Artur Szczepkowski, Bogdan Szczepuchowski) mogła cieszyć się z doskonałej organizacji i ciepłej atmosfery, jaką przygotowali gospodarze imprezy, Morsy Szczytno#RESET.
Pierwszą konkurencją był marsz Nordic Walking. Tuż po wspólnym zdjęciu i energetycznej rozgrzewce wystartowali oni pasażem wokół Jeziora Domowego Dużego, by „przetrzeć” szlak dla biegaczy rozpoczynających swoją rywalizację kilkanaście minut później. Mimo ujemnej temperatury żaden z uczestników nie narzekał na aurę. Bezwietrzna pogoda pozwoliła komfortowo pokonywać kolejne kilometry i cieszyć się na mecie z medalu z „zatopionym” płatkiem śniegu. Wszyscy biegacze spisali się znakomicie. Dodatkowo wyróżniono dwoje zawodników z drużyny „Nidzica Biega”. Ewa Lisek zajęła I. miejsce w Open Kobiet, a Paweł Jabłoński uplasował się na drugiej pozycji w Open Mężczyzn.
Dźwięki muzyki „After Party u Andrzeja” Waldemar Kiernozek towarzyszyły rozentuzjazmowanemu tłumowi sportowców-amatorów, który postanowił zażyć kąpieli w lodowatej wodzie w ramach akcji „100 Morsów na 100-lecie”. Akcja zakończyła się sukcesem, bowiem ponad 140 osób, zarówno wytrawnych Morsów, jak i debiutantów wspólnie uczciło Niepodległą pluskaniem się w jeziorze.
Organizatorzy nie tylko ujęli przybyłych niezwykłą atmosferą, ale i ugościli szczodrym posiłkiem regeneracyjnym. Orzeźwiająca kąpiel wzmogła apetyty uczestników, które zostały zaspokojone smakołykami z obficie zastawionych stołów.
Szczycieńskie Morsy mają wielkie serca, stąd też całemu wydarzeniu przyświecał cel charytatywny. Dzięki niewielkiej cegiełce można było wspomóc leczenie i rehabilitację ciężko chorej Julii Buczko.
Andrzejkowy Bieg Morsa rozpoczyna MORSOWE BIEGOWE GRANDPRIX 2018/2019. W ramach cyklu odbędzie się jeszcze #004 Walentynkowy Piknik Morsów (09 lutego 2019) oraz bieg z przeszkodami #004 Szczycieńska Extremalna Trójka (27 kwietnia 2019).

E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Artur Szczepkowski, Tomasz Wdowiak, Jacek Konieczny.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: ANDRZEJKOWY BIEG MORSA
Oceń artykuł:

(0)