środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

CROSS WAPIONKA

Pokonanie tej trasy to nie lada wyzwanie, ale właśnie dla niej tu przyjechałam - wyznaje Zuzia Śliwka

II. CROSS WAPIONKA - Górzno, 17.02.2019.
Pojezierze Brodnickie skrywa uroczą miejscowość Górzno, której niezwykłej urody ścieżki i dukty biegnące między trzema jeziorami posłużyły do wytyczenia wymagającej trasy biegowej dla uczestników II. CROSSU WAPIONKA.
17 lutego na pagórkowatym, błotnistym terenie z wczesnowiosenną aurą zmagało się 60 mężczyzn i 24 kobiety. W ujmującym nieskażoną przyrodą Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym mieli oni do pokonania 11 niełatwych kilometrów.
Drużynę "Nidzica Biega" już po raz drugi w tym miejscu reprezentowali Zuzanna Śliwka i Kamil Oszczęda.
"Cross Wapionka to bieg, który pokazuje, czy masz charakter" - wyznaje Zuzanna. "Pokonanie tej trasy to nie lada wyzwanie, ale właśnie dla niej tu przyjechałam. Potraktowałam ten start jako trening, by w dobrym stylu przebiec tę trasę w grupie" - dodaje młoda zawodniczka.
Zuzanna z czasem 1:03:05 zajęła I. miejsce w kategorii Juniorek (16-19) i 12. miejsce w Open Kobiet. Kamil dobiegł do mety w 54:02 i uplasował się na II. pozycji w kategorii Juniorów (16-29) oraz na 33. miejscu Open Mężczyzn.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodnikom.
Imponujące jest to, że mimo młodego wieku wiedzą, że do rozwoju potrzebna jest ciężka praca, która przynosi satysfakcję i radość biegania. Brawo.
E.L.
Fot. Artur Śliwka, strona Dwumaraton Kujawski.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg, który pokazuje, czy masz charakter
Oceń artykuł:

(0)