Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

MAZURSKI BIEG NA KULCE

Spośród reprezentantów „Nidzica Biega” najszybciej do mety dotarła Ewa Lisek. Z czasem 59:24 zajęła II miejsce w Open Kobiet.

IV. MAZURSKI BIEG NA KULCE – GRAND PRIX POWIATU SZCZYCIEŃSKIEGO – GMINA DŹWIERZUTY, LEŚNICTWO KULKA, 07.04.2019.

Początek kwietnia powitał łaskawą wiosenną pogodą amatorów aktywnego trybu życia przybyłych do serca Leśnictwa Kulka w gminie Dźwierzuty. Tu, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego dla Dzieci entuzjaści biegania mogli zakosztować prawdziwego crossu na nietypowym dystansie.
Zawody na wysokim poziomie po raz czwarty zorganizowało Biuro Podróży Szarpie Travel, Klub Biegacza Jurund Szczytno oraz Urząd Gminy Dźwierzuty. Choć do rywalizacji mogli stanąć jedynie dorośli, to jednak przybyli wraz z rodzicami najmłodsi mogli liczyć na intrygujące atrakcje w postaci parku linowego, ścianki wspinaczkowej, trampolin czy żyroskopu.
Pół godziny przed południem, gdy operacja słoneczna była już w pełnej krasie, lokalna” mistrzyni zumby rozgrzała w energetycznym tańcu 237 zawodników (156 mężczyzn i 81 kobiet), którzy z potężnym ładunkiem energii wyruszyli w nieprzebraną knieję Leśnictwa Kulka. Od pierwszego kilometra można było podziwiać bogactwo mieszanego drzewostanu, a także oryginalne niespodzianki polodowcowego ukształtowania terenu. I choć biegacze po kilku kilometrach zdołali przyzwyczaić się do naszpikowanej podbiegami okolicy, to jednak do końca potrafiła ona ich zaskoczyć i wystawić na próbę nagłym urwiskiem, niespodziewanym korytem rzeki, przez które trzeba było przeskoczyć czy wyrastającą gwałtownie majestatyczną górką. W zamian „dała” możliwość podziwiania niespokojnego lustra wody I klasy czystości – Jeziora Łęsk z unikalną stepową roślinnością, a także pozwoliła dotknąć „wielkiej polityki” - obcowania w pobliżu najsłynniejszej jednostki wojskowej w Polsce.
Na tej interesującej 13-kilometrowej trasie swoje umiejętności sprawdzało czworo nidziczan.
Spośród reprezentantów „Nidzica Biega” najszybciej do mety dotarła Ewa Lisek. Z czasem 59:24 zajęła II miejsce w Open Kobiet. Tuż po niej finiszował kolejny Pomarańczowy, Artur Szczepkowski. Artur uplasował się na mecie jako 51 mężczyzna, zaś w kategorii M-40 był 19/52 (czas: 1:00:00).
Trzeci reprezentant „Nidzica Biega”, Bogdan Sowiński doskonale poradził sobie w trudnym terenie i zajął 99. miejsce w Open M oraz 16/27. w M-50 (czas 1:09:27).
Bożena Żbikowska wywalczyła 66. miejsce Open Kobiet i 32/40. w K-30 (czas 1:21:27).
Gratulujemy!!!

Tuż po części głównej imprezy dla zwolenników zimnej wody zorganizowano chłodzącą kąpiel w czystej toni jeziora.
Nieodłączną częścią „Jurundowych” imprez biegowych jest zbiórka charytatywna. Tym razem zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Szymona Polaka.
Szczodra „Kulka” podbiła serca i żołądki biegaczy swoją gościnnością. Na strudzonych czekał godny i smaczny posiłek regeneracyjny, ale również „charytatywna” grochówka serwowana przez niezwykle pomocnych strażaków z OSP Dźwierzuty.

Szczytno potrafi pokazać, co to znaczy dzielić się... Posiłkiem, uśmiechem, radością i sercem.
Dziękujemy serdecznie!!!

E.L.
Fot. Bożena Żbikowska, Bogdan Sowiński, Artur Szczepkowski, Radek Dąbrowski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Mazurski Bieg na Kulce
Oceń artykuł:

(0)