Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

DOZ MARATON ŁÓDŹ

W maratonie wystartowało dwóch reprezentantów „Nidzica Biega”: debiutujący Arkadiusz Prusik i startujący po raz drugi „na królewskim”, Grzegorz Baranowski.

DOZ MARATON ŁÓDŹ 2019 – 07.04.2019.

7 kwietnia Łódź rozbudziła się aktywnością sportową 6,5 tysięcy ludzi, którzy przybyli do serca województwa na wyjątkową imprezę sportową pod wspólną nazwą „MARATON DOZ ŁÓDŹ 2019”.
Organizator wydarzenia – Stowarzyszenie „Maraton Dbam o Zdrowie” - zagwarantował różnorodność konkurencji. Obok dystansu królewskiego zapewnił atrakcje w „10K RUN” , Sztafecie EKIDEN czy KIDS RUN. Bogactwo rywalizacji zrodziło ogromną liczbę kategorii od standartowych – wiekowych, po oryginalne – branżowe, takie jak: najlepszy górnik, farmaceuta, lekarz, strażnik więzienny, policjant czy ksiądz.
Punktualnie o godzinie 9:00 gościnna Łódź poprowadziła blisko 1,7 tysięcy maratończyków i ponad 2,4 tysiąca zawodników krótszego dystansu przez swe najbardziej znane i urokliwe zakątki. Sygnał do startu dała Prezydent Miasta Hanna Zdanowska. Zachwyt uczestników wzbudziła zabytkowa Manufaktura, Pałac Poznańskiego, Łódzka „Filmówka” czy okazały Plac Wolności. Swą długością zdumiała ulica Piotrkowska, a trzy stadiony wzbudziły respekt i szacunek.
Wiosenna pogoda dopisała. Start przy 8 stopniach Celsjusza zapowiadał komfortową przygodę biegową. Kolejne minuty przyniosły jednak sporą niespodziankę. Temperatura wzrastała bowiem gwałtownie, by przy finiszu dłuższego dystansu wykazywać już 18 stopni. W tej sytuacji dobrze zaopatrzone punkty nawadniania okazały się zbawienne i pomogły setkom uczestników ukończyć swój bieg w widowiskowej ATLAS Arenie.
Zawody wygrał Etiopczyk Getaye Gelawa (2:14:39) i Polka Dominika Stelmach (2:39:10).
W maratonie wystartowało dwóch reprezentantów „Nidzica Biega”: debiutujący Arkadiusz Prusik i startujący po raz drugi „na królewskim”, Grzegorz Baranowski.
Grzegorz pojawił się na mecie jako pierwszy. Z wynikiem 4:03:27 zajął 760/1238. miejsce w Open Mężczyzn oraz 311/476. w M-40. Arkadiusz finiszował jako 1032 mężczyzna. Czas 4:32:38 pozwolił na osiągnięcie 378/439. miejsca w M-30.
„10K RUN” ukończyło 2402 zawodników, w tym 793 kobiety. Wśród nich była nidziczanka Alina Baranowska. Z czasem 53:10 była 137 kobietą na mecie i 36/215. w K-40.E.L.
Fot. Alina Baranowska, Grzegorz Baranowski, Sebastian Szwajkowski, Krzysztof Szymczak, Bartosz Kudaj.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Łódź rozbudziła się aktywnością sportową. W maratonie wystartowali nidziczanie
Oceń artykuł:

(0)