Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Bieg Świętojański

Kamil Olszewski z "Nidzica Biega" poprawił rekord życiowy o 43 s., co pozwoliło mu zdobyć 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

I Bieg Świętojański – Olsztyn, 22.06.2019

22 czerwca w Olsztynie odbyła się pierwsza edycja Biegu Świętojańskiego. Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Start i meta usytuowana była pod halą widowiskową-sportową Urania. Zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle, która przebiegała ulicami Piłsudskiego, Obiegowej i Głowackiego. Trasa dość trudna z dużą ilością nawrotek oraz podbiegów. Start biegu głównego odbył się o godzinie 22:00. Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Pszczółkowski. Okazało się jednak, że biegacz pomylił trasę a tym samym skrócił drogę do mety i według regulaminu zawodów musiał zostać zdyskwalifikowany. W tych okolicznościach zwycięzcą biegu został Wiktor Kujawa uzyskując czas: 33:12 a wśród kobiet zwyciężyła Marta Barcewicz z czasem 41:22. Biegacze otrzymywali medale z rąk Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i dyrektora olsztyńskiego OSiR Jerzego Litwińskiego. 2 godziny przed biegiem głównym odbył się bieg sztafetowy. Każda ze sztafet składała się z 4 osób. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 4x1,5km. Co ciekawe: łączny wiek członków drużyny nie mógł być niższy niż 120 lat.

W biegu głównym mieliśmy swojego reprezentanta z "Nidzica Biega" Kamila Olszewskiego, który uzyskał czas 38:25, poprawiając życiówkę o 43 sekundy. Ten wynik dał mu 24 miejsce w kat. open na 403 startujących oraz 3 miejsce w kategorii wiekowej M25-29.

Fot. Ela Ciećko, fb Olsztyn Biega, Olsztyn24
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg Świętojański
Oceń artykuł:

(0)