Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

BIEG O KRYSZTAŁOWĄ PERŁĘ JEZIORA NARIE

Ewa Lisek pierwsza wśród kobiet w biegu o kryształową kulę.

XXI OGÓLNOPOLSKI BIEG O KRYSZTAŁOWĄ PERŁĘ JEZIORA NARIE - Kretowiny, 06.07.2019

Od wielu lat w pierwszy weekend lipca organizowany jest bieg wokół Jeziora Narie. W tym roku odbyła się XXI edycję biegu.
Pomysłodawcą biegu jest Stanisław Chomyn, który do dziś wykonuje kryształowe perły będące nagrodami w biegu. Co roku każda kryształowa perła jest inna.
Dziś pogoda sprzyjała biegaczom. Panował przyjemny chłód z podmuchami wiatru. O godzinie 10 wystrzał startera rozpoczął bieg. Uczestnicy biegu mieli do pokonania tradycyjny dystans 33 km, który między innymi prowadzi dookoła Jeziora Narie. Pierwsza część dystansu to droga asfaltowa, druga część przeplatana jest drogami polnymi oraz szutrowymi. Start i meta znajdowała się na plaży w Kretowinach.
Do biegu przystąpiło 232 uczestników, wśród których znalazło się troje nidziczan.
Trasa biegu była wymagająca, bardzo górzysta, dlatego każdy zawodnik wbiegający na metę miał na twarzy znamiona zwycięzcy.
Pierwszym mężczyzną na mecie okazał się Damian Kłopotek z Torunia. Pierwszą Kobietą - Ewa Lisek z drużyny "Nidzica Biega".
Wyniki reprezentantów "Nidzica Biega":
Ewa Lisek - czas: 2:25:38, 1/38. miejsce Open K,
Arkadiusz Prusik - czas: 2:51:37, 113/ 193. w Open M, 41. w M-30,
Grzegorz Baranowski - czas: 2:54:21, 124/193. w Open M, 54. w M-40.

Alina Baranowska
Fot. Alina Baranowska, Grzegorz Baranowski, Marcin Lisek.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Ewa Lisek pierwsza wśród kobiet w biegu o kryształową kulę.
Oceń artykuł:

(0)