Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Bieg po zdrowie - bieg "Ziemniaka"

Na mecie czekały medale dla biegaczy z wizerunkiem ziemniaka.

Bieg po zdrowie - Nidzica/Siemiątki, 25.08.2019

W dniach 23-25 sierpnia w Sięmiątkach k. Nidzicy zostały zorganizowane XXVI Krajowe Dni Ziemniaka. Jest to impreza o charakterze wystawowo- konferencyjnym mająca na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej. Podczas tych 3 dni wystawowych można było zwiedzić poletka pokazowe odmianowe, zobaczyć pokazy demonstracyjne maszyn oraz odwiedzić namioty firm, związanych z produkcją ziemniaków.

Ostatniego dnia został zorganizowany „Bieg po zdrowie”, w którym wzięło udział około 100 biegaczy. Zawodnicy mieli do pokonania bardzo wymagającą trasę, gdyż czekało na nich dużo wzniesień, nierówności oraz piach, który utrudniał pokonanie tej trasy w szybkim tempie. Dystans z jakim mierzyli się biegacze wynosił 5 km. Wysoka temperatura oraz pełne słońce nie ułatwiało życie biegaczom. Wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Flaga „Urwis Biega”, tuż za nim przybiegł Marcin Kasprowicz „Rozbiegane Działdowo”, na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Bartkowski „Rozbiegane Działdowo”, tuż za podium uplasował się nasz zawodnik Kamil Olszewski. U kobiet bieg wygrała Mariola Sudzińska, drugie miejsce zajęła Monika Kaczkowska z kolei na najniższym miejscu podium uplasowała się nasza zawodniczka 'Nidzica Biega" Barbara Jeszko.

Na mecie czekały medale dla biegaczy z wizerunkiem ziemniaka. Dodatkowo najszybsi biegacze zostali udekorowani bonami podarunkowymi.

Fot. Jolanta Zienkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Bieg po zdrowie - bieg "Ziemniaka"
Oceń artykuł:

(0)