Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

KILOMETRY POMOCY MICHELIN. AKTYWNIE DLA SERC!

Wyrażamy niezmierzoną radość i wdzięczność, że mogliśmy swoją pasją dać choć iskierkę nadziei potrzebującym dzieciom na ich długiej drodze do zdrowia…

KILOMETRY POMOCY MICHELIN. AKTYWNIE DLA SERC! – Olsztyn, 01.09.2019

Czy pomoc drugiemu człowiekowi może być mierzalna?
W tę niezwykłą słoneczną niedzielę ponad ośmiuset zawodników KILOMETRÓW POMOCY MICHELIN nie miało wątpliwości. 1 września w ostatnim gorącym tchnieniu lata i w niepowtarzalnej scenerii plaży Jeziora Ukiel, dumy Olsztyna, koncern Michelin po raz piąty zorganizował swój sztandarowy projekt, łączący promocję aktywnego stylu życia z pomaganiem szczególnie potrzebującym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.
W tym roku wszyscy ludzie dobrej woli kochający sport mogli pomóc w zebraniu pieniędzy na specjalistyczny sprzęt, jakiego nie ma jeszcze w naszym województwie – tromboelastograf, urządzenie do badania krzepliwości krwi, niezbędne podczas operacji kardiochirurgicznych i anestezjologicznych.
Wpisana już na stałe w kalendarz wydarzeń biegowych stolicy Warmii i Mazur impreza co rocznie cieszy się ogromną popularnością. Listy startowe w mgnieniu oka zapełniają się entuzjastycznymi i otwartymi na potrzeby najmłodszych biegaczami, chodziarzami i kolarzami. Wyraz swojej solidarności z chorymi oddziału kardiologicznego dają także dzieci, które ochoczo biorą udział w jednokilometrowym BIEGU JUNIORA.
Tego dnia atrakcje dla spragnionych doskonałej zabawy w rodzinnym gronie dostępne były już od wczesnego poranka. Każdy mógł skorzystać ze ścianek wspinaczkowych, zjeżdżalni, torów przeszkód, licznych zabaw ruchowych czy curlingu na plaży.
Prawdziwie letnia aura sprzyjała każdej aktywności na świeżym powietrzu. Pierwsi do rywalizacji o cenne kilometry przybliżające potrzebujących do zdrowia ruszyli kolarze. Jedno okrążenie przejazdu rowerowego miało wymiar 5,5 km. W miarę sił i możliwości zawodnicy w ciągu godziny starali się pokonać jak największą liczbę zaplanowanych pętli. Tuż po zwolennikach roweru przyszła kolej na marsz Nordic Walking. Energetyczna rozgrzewka w rytmie zumby zaprawiła do radosnej walki chodziarzy, którzy w towarzystwie maskotki Michelin wyruszyli na kolejne 1-kilometrowe okrążenia w ciągu 30 minut.
Trzecią i zarazem najliczniejszą konkurencją był bieg. Na starcie charytatywnej sztafety stanęło 413 zawodników o różnym stopniu zaawansowania biegowego. Najszybszym zawodnikom udało się pokonać aż osiem okrążeń 1,7-kilometrowej. Czołem biegu okazał się nasz zawodnik, Kamil Olszewski, nadający w tym dniu rytm licznie przybyłej reprezentacji „Nidzica Biega”. Cenne kilometry „zbierali” także: Alina Baranowska, Barbara Jeszko, Edyta Dzido, Ewa Lisek, Paweł Jabłoński, Andrzej Marcjanik, Tomasz Pisarski, Marcin Lisek, Mariusz Jaworski, Marek Skolasiński i Piotr Krzywieński.
Ukoronowaniem wydarzenia była rywalizacja najmłodszych – BIEG JUNIOR, gdzie talentem i wielkim sercem wykazali się Jakub Jabłoński (26/202) i Miłosz Jabłoński (91/202).
Pomarańczowych wspierali: Joanna Marcjanik, Monika Jaworska, Antoni Jaworski oraz Ireneusz Jeszko.
Serdecznie Wam dziękujemy!

Podczas finału imprezy organizator ogłosił sumę, jaką przekazano na rzecz Oddziału Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Wyniosła ona 100 000 złotych.

Wyrażamy niezmierzoną radość i wdzięczność, że mogliśmy swoją pasją dać choć iskierkę nadziei potrzebującym dzieciom na ich długiej drodze do zdrowia…

E.L.
Fot. Joanna Marcjanik, Monika Jaworska, Alina Baranowska, Ireneusz Jeszko, Kamil Olszewski, Pozytywni Dobre Miasto, Gazeta Olsztyńska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Kilometry Pomocy Michelin. Aktywnie dla Serc !
Oceń artykuł:

(0)