Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE

Zawodnicy godnie wyrazić hołd "Niepodległej" w duchu rywalizacji fair play.

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE - 11.11.2019
11 listopada Olsztyn po raz trzeci świętował odzyskanie niepodległości na sportowo.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia Pozytywnych Idei ‘Horus’ we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Dla miłośników biegania przygotowano dwa dystanse: 5- i 10 km, które swój wspólny początek miały na plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel, w miejscu znanym z imprez rekreacyjnych.
O 11:11 do rywalizacji stanęło łącznie 520 osób, w tym 167 na 5 km i 353 na 10 km. Doskonała organizacja współgrała z podniosłym nastrojem święta, dzięki czemu amatorzy wespół z bardziej zaawansowanymi zawodnikami mogli godnie wyrazić hołd Niepodległej w duchu rywalizacji fair play.
W biegu na 10 km "Nidzicę Biega" reprezentował Bogdan Sowiński, który z czasem 54:58 zameldował się jako 173 mężczyzna na mecie.
Cieszący się coraz większą popularnością Olsztyński Bieg Niepodległości zyska w przyszłym roku dodatkowy atut - atestowaną trasę, co niewątpliwie przyciągnie jeszcze większą rzeszę biegających.
E.L.
Fot. Bogdan Sowiński, Zbigniew Kowalski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Hołd "Niepodległej" w duchu rywalizacji fair play
Oceń artykuł:

(0)