Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

NIdzica Biega - trening w czasie kwarantany

Nidzica Biega nie poddała się frustracji i marazmowi, a zmagazynowane siły i chęci postanowiła przekuć na wzmacnianie ciała i ducha w zaciszu domowego ogniska.

TRENING W CZASIE KWARANTANNY
Nikt nie spodziewał się, że 2020 zapisze się jako rok, w którym wszystko się zmieniło. Ludzkość wstrzymała oddech poprzez niewyobrażalną skalę zachorowań wywołanych przez wirusa pochodzącego z odległego kraju, aczkolwiek rozprzestrzeniającego się w sposób błyskawiczny. Szalejąca epidemia dotknęła każdego i sprawiła, że dotychczasowy porządek świata rozpadł się jak domek z kart.
Ludzi aktywnych, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów epidemia zaskoczyła w najintensywniejszej fazie planów treningowych, właściwie na ostatniej prostej, czyli na samym początku sezonu sportowego. Kolejne nakazy nakładane przez ministra zdrowia w celu wyhamowania ilości zachorowań sprawiły, że pasjonaci biegania, kolarstwa, marszu i innych dyscyplin musieli pożegnać się z ich naturalnym środowiskiem, jakim jest las, a w konsekwencji zaniechać jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu.
Słynąca z nieprzebranych zasobów motywacji grupa Nidzica Biega nie poddała się frustracji i marazmowi, a zmagazynowane siły i chęci postanowiła przekuć na wzmacnianie ciała i ducha w zaciszu domowego ogniska. W ramach treningu uzupełniającego część biegaczy postanowiła poprawić siłę biegową wykonując serie ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie nóg. Moment nakazanego przebywania w domu stał się również doskonałą okazją do ćwiczeń stabilizacyjnych ciała w przestrzeni, wydolności na rowerze stacjonarnym czy porządnego rozciągania i rolowania mięśni.
Szczęśliwi posiadacze dużej działki zdecydowali się na szlifowanie jazdy na rowerze na skomplikowanej trasie wytyczonej wokół domu. Imitacją typowych warunków dla kolarzy okazał się również taras, na którym zwolennicy jednośladów dzięki odpowiedniemu trenażerowi mogli poczuć wiatr we włosach.
Także zwykłe codzienne prace stanowiły doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy nadmiaru siły. Rąbanie drwa, kopanie gruntu w ogrodzie czy porządkowanie przydomowego terenu przemieniły się w nieoceniony trening siłowy.
Pomarańczowi wiedzą, jak w życiu ważne jest zdrowie. Dlatego swoim dzieciom nie tylko wpajają zasady szczególnej higieny i bezpiecznych zachowań wprowadzonych na czas kwarantanny, ale ćwicząc wraz z nimi pielęgnują w nich poczucie, że sport to nieodzowny aspekt życia gwarantujący zachowanie równowagi i zdrowia.
Z nadzieją jawi się wszystkim aktywnym kolejny tydzień, w którym z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa będziemy mogli powitać wytęskniony las. Miejsce, które choć teraz samotnie to jednak z pełną radością będziemy mogli przemierzać wdychając przesycone zapachem żywicy powietrze filtrowane przez maseczki .
E.L.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Marcjanik oraz opublikowany na portalu Nidzica: Nidzica Biega - trening w czasie kwarantanny
Oceń artykuł:

(0)