Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Podziel się:

Podziel się:

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami

Przedszkole nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW w Nidzicy włączyło się w ogólnopolską akcję „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Autorem projektu, który ma za zadanie rozwijać czytelnictwo i współpracę między przedszkolami jest Aneta Konefał, dyrektor przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Dziecka oraz magazyn Przedszkolne ABC.

Podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia aż 270 pluszaków z całej Polski wyruszyło w niezwykłą literacką podróż. Założeniem programu było, że każdy pluszowy miś pokona trasę, podczas której odwiedzi dziesięć przedszkoli. Goszcząc w danej placówce miś wraz z przedszkolakami ma słuchać bajek czytanych przez nauczycieli.
Każdy miś wysyłany w literacką podróż po Polsce wyposażony był w dzienniczek podróży, w którym nauczyciele wpisywali tytuł czytanej bajki, wklejali zdjęcie swojej grupy oraz razem z dziećmi pisali dedykację na pamiątkę.

3 latki z grupy II naszego przedszkola wybrały brązowego misia, któremu nadały imię DYZIO. Ich przyjaciel w listopadzie 2016 r. również wyruszył w daleką podróż po Polsce. Odwiedził następujące miejscowości: Barczygłów, Klwów, Bełchatów, Kosina, Głosków, Ruda Śląska, Jeleniec, Rychlik oraz Szamotuły (województwo: wielkopolskie, mazowieckie, łódzkie, podkarpackie, śląskie, lubelskie, ). Po długiej podróży wrócił do nas szczęśliwy i oczytany. Poznał wspaniałych przedszkolaków, usłyszał wiele wspaniałych bajek i opowiadań. Radość dzieci była ogromna, gdy Dyzio wrócił do „swojego domu”.

Przez ten długi czas, gdy czekaliśmy na naszego pluszowego przyjaciela, nie byliśmy samotni. Nas również odwiedziły misie z przedszkoli, do których pojechał nasz Dyzio. Gościliśmy u siebie: Marzyciela, Serduszko, Prążka, Oskara, Pyrusia, Julka, Rokisia, Franka, Charlottę. Wszystkich gości witaliśmy z wielką radością. Starannie wybieraliśmy bajkę do czytania. Misie docierały do nas za pośrednictwem Poczty Polskiej. Kiedy koperta była otwierana nigdy nie wiedzieliśmy, jaki gość zawitał do nas tym razem.

Ze smutkiem kończymy całą „misiową akcję” jak również z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
Oceń artykuł:

(0)