Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

3 REGIONALNY KONKURS TAŃCA LUDOWEGO NIDZICKI MAZURECZEK

W dniu 07 czerwca 2018 w Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się III Regionalny Konkurs Tańca Ludowego – NIDZICKI MAZURECZEK,

W dniu 07 czerwca 2018 w Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się III Regionalny Konkurs Tańca Ludowego – NIDZICKI MAZURECZEK, który zdobył bardzo dużą popularność. Poprzez występy chcemy promować i pielęgnować polskie tradycje ludowe oraz polski folklor u dzieci z całego regionu. Chcemy rozbudzać i rozwijać wrażliwość muzyczną dzieci w wieku przedszkolnym, stwarzać im możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i poznawania naszego dziedzictwa narodowego, jakim jest folklor. Konkurs Tańca Ludowego w bieżącym roku szkolnym odbywał się po raz 6.
Na stałe wpisał się w kalendarium przedszkolnych imprez i stał się tradycją nidzickich przedszkoli, przyczyniając się do rozwijania zainteresowań tańcem, muzyką ludową, kształcenia postawy patriotycznej, tożsamości narodowej każdego przedszkolaka.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Wojewoda Warmińsko – Mazurski – Artur Chojecki, Pan Mariusz Krupiński – komisarz Ośrodka komisji TP - Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca “WARMIA” z Olsztyna, Pan Sławomir Kokoszko – instruktor tańca ZPiT KORTOWO. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala i Małgorzata Sawicka dyrektor CUW w Nidzicy. Patronat medialny nad konkursem sprawują Gazeta Nidzicka.

Dziękujemy serdecznie. Objęcie patronatem podniosło prestiż i rangę konkursu oraz przyczyniło się do rozpowszechnienia jego idei nie tylko w mieście Nidzica i powiecie nidzickim, ale również w całym regionie.
Swoją obecnością zaszczycili nas Doradca Wojewody Pan Marcin Paliński, który odczytał list skierowany przez Pana Wojewodę specjalnie na tę uroczystość, pan Burmistrz Jacek Kosmala, radni Rady Miejskiej – Marek Kierzkowski , Jacek Zieliński i Andrzej Ruś, oraz dyrektorzy placówek oświatowych. W Jury zasiedli Pan Sławomir Kokoszko – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, a zarazem wykwalifikowany instruktor tańca ludowego. Od września ubiegłego roku pełni obowiązki choreografa, instruktora i zarazem kierownika Zespołu Pieśni i Tańca KORTOWO.
Pani Karolina Wizner właścicielka Studia Aktywności Twórczej WIZART instruktor tańca i fitness , pedagog, olinofrenopedag oraz animator czasu wolnego oraz Pani Katarzyna Borowska – menadżer kultury , animator i, pedagog
NA SCENIE ZAPREZENTOWALI SIĘ TANCERZE ZESPOŁU pieśni i tańca KORTOWO oraz UCZNIOWIE GIMNAZJUM Z OŚRODKA SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W NIDZICY W TAŃCU KUJAWIAK - CZERWONE JABŁUSZKO I SIAŁA BABA MAK UCZNIÓW PRZYGOTOWAŁA PANI MONIKA MIROS .
Wystąpiła również Kapela Ludowa BERKLEJDY
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU

ZESPOŁY , KTÓRE WYSTĘPOWAŁY W KONKURSIE oraz ZAJĘTE MIEJSCA:


Lp Placówka i nazwa zespołu Nauczyciele przygotowujący dzieci
Niepubliczne Przedszkole „ Bajka ” w Piątkach
Zespół - Tygryski II MIEJSCE
POLKA WARSZAWSKA Agnieszka Komorowska
Katarzyna Halicka

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kozłowie
Grupa 5-6 latków I MIEJSCE
POLKA WARSZAWSKA Karolina Błaszkowska
Iwona Świderska
Przedszkole Nr 2 w Nidzicy
Zespół – Kasztanki
KUJAWIAK Agnieszka Tyburska
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zaborowie
Oddział przedszkolny
Zespół Tańczące Orlęta
SZOT Małgorzata Kawecka
Szkoła Podstawowa im. Romana Kobendzy w Łynie
Grupa Sweet Stars – 5-latków
KRAKOWIAK Beata Mroczkowska
Monika Gergola
Szkoła Podstawowa NR 1 im. M. Kopernika w Nidzicy
Oddział Przedszkolny
POLKA WARSZAWSKA Małgorzata Grochowska
Dominika Bonisławska
Szkoła Podstawowa NR 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy
Grupa 5 –latków WYRÓŻNIENIE
POLKA WARSZAWSKA Beata Ziomek
Szkoła Podstawowa NR 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy
Grupa 5-6-latków
POLONEZ Brygida Dębińska
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach
Grupa 5-6 latków 2 WYRÓŻNIENIA
SZOT Danuta Bartkowska
Anna Sobotka
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie
Grupa „Janowskie Skrzaty” III MIEJSCE
KRAKOWIAK Anna Kacprowicz
Przedszkole Nr 4 w Nidzicy KRAINA ODKRYWCÓW
Grupa 5-latków
POLKA Nina Ziółkowska

PROWADZENIE I ORGANIZACJA PANI EWA JUL I ANNA SIEMEK


Anna Siemek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Regionalny Konkurs Tańca Ludowego Nidzicki Mazureczek
Oceń artykuł:

(0)