Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Logopedyczne Dni Kropki w Przedszkolu Nr 4 "KRAINA ODKRYWCÓW"

W dniach 16-20 września w Przedszkolu Nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW realizowany jest projekt "Logopedyczne Dni Kropki".

W dniach 16 – 20 września w Przedszkolu Nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW realizowany jest projekt Logopedyczne Dni Kropki – „Zadania Kropkowe ćwiczące mowę”. Projekt ten został napisany w nawiązaniu do książki The Dot , opowiadającej o kropce, która zmieniła świat Vashti. Dziewczynka, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Podobnie dzieci z wadami wymowy mogą uwierzyć, że trzeba próbować pokonywać trudności, a każde działanie może zaowocować sukcesem. Celem tego projektu jest :
• wykształcenie umiejętności poprawnej artykulacji zaburzonych głosek,
• usprawnianie podstawowych funkcji aparatu mowy,
• kształtowanie kreatywności, twórczości,
• kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej, gramatycznej. Projekt ten jest realizowany przez Logopedę – Annę Siemek i Joannę Kawecką. Panie wykonały wraz z dziećmi grupy 7 następujące zadania:
1. Śliczna kropka logopedyczna- tworzenie postaci kropki z logopedyczną minką.
2. Kropkowe działania matematyczne.
3. Oddechowe ćwiczenia kropkowe- przenoszenie kropek na biedronkę, muchomora lub inny przedmiot w kroki (może być kilka różnych).
4. Kropkowy zawrót głowy, czyli tworzenie obrazka z trudnością logopedyczną za pomocą techniki kropkowania. Cały obrazek musi się składać z kropek.
5. Kropkowa gra planszowa- tworzymy z uczniami pola w kształcie kropek , na których umieszczamy obrazki z ćwiczoną głoską. Uczniowie obmyślają zasady
Rezultatem projektu będzie stworzenie wspólnej książeczki, wykonanej przez uczestników różnymi technikami. Będą w niej przedstawione ćwiczenia artykulacyjne zobrazowane samodzielnie przez dzieci pt. "Ćwiczę z kropką".
Logopeda – A. Siemek, Joanna Kawecka

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Logopedyczne Dni Kropki w Przedszkolu Nr 4 "Kraina Odkrywców"
Oceń artykuł:

(0)