środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Profil użytkownika Piotr Kościjańczuk

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

W dniu 4 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pod hasłem ,,Z Mikołajem jest bezpiecznie: zimą, latem, wiecznie…” Jest to cykliczna akcja, która ma formę konkursu plastycznego.

Dwójka wyróżniona na podsumowaniu tegorocznej edycji EDD

14 grudnia 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Olsztynie podsumowano tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach. Uroczystość, podczas której m.in. wyróżniono organizatorów wydarzeń tegorocznej edycji EDD, zorganizowało Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które w osobie dyrektora Szymona Dreja koordynuje to przedsięwzięcie w regionie.

Uczniowie Dwójki laureatami wojewódzkiego konkursu „Świadkowie Przeszłości”

W związku z 37. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pro Patria” zorganizował wojewódzki konkurs pod hasłem „Świadkowie Przeszłości”.

Głównym celem konkursu było ukazanie w formie fotokastu osoby lub osób biorących...

1 i 2 miejsce Dwójki w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej w Barczewie

W dniach 8 i 9 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy wzięli udział w Mikołajkowym halowym turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza Barczewa.

8 grudnia rywalizowali chłopcy urodzeni w roku 2004 i młodsi. Po bardzo dobrej grze nasz zespół zajął ostatecznie 2 miejsce, przegrywając...

100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100 – lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie okazja do podejmowania działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej, postaw patriotycznych, budowaniu trwałej narracji o wartościach obecnych w historii Polski. Rok 2018 jest rokiem szczególnym. W tym roku mocniej niż zwykle odczuwamy radość i dumę, a przede wszystkim związek z przeszłością.

II mikołajkowy turniej szachowy rozstrzygnięty!

5 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II mikołajkowy turniej szachowy. Uczestnicy, grając sześć rund każdy, wykazali się dobrą i bardzo dobrą znajomością strategii walki na planszy. Rozpiętość wiekowa - od 7 lat do 16. Umiejętności także różne, ale zapał do gry u każdego wielki.

Podsumowanie akcji ekologicznej - Kasztanobranie 2018

Podsumowując czwartą już zbiórkę kasztanów, surowca potrzebnego do produkcji różnych maści i lekarstw uczniowie nidzickiej Dwójki zebrali łącznie 2 tony tegoż surowca. W oddziale przedszkolnym najaktywniejsi okazali się przedszkolacy z grupy 4 latków, zaś w szkole uczniowie klas I b.

Dwójka z certyfikatem "Szkolnego Ogrodu Edukacyjnego"

Działania podjęte przez Dwójkę w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przyniosły oczekiwany sukces.

30 listopada br. wicedyrektor, pan Marek Nachtygal odebrał z rąk kierownika Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie statuetkę i certyfikat "Szkolnego Ogrodu Edukacyjnego". Gratulacje...

Czy wycieczka naukowa może być udana?

Na to pytanie mogą odpowiedzieć uczniowie klas 4b, 5c i zaproszeni koledzy z klas 6, którzy byli na takiej wycieczce w Toruniu. Uczniowie „Dwójki” mieli w tym dniu bardzo napięty naukowy rozkład zajęć.

Najpierw pracownia biologiczna i oglądanie roślin od środka, sprawdzanie wyglądu, budowy...

Pierwszaki z „Dwójki” w Papugarni

Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia klasy pierwszej dzieci z klas I a i I b wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Papugarni w Olsztynie. Przed wejściem na halę, gdzie znajdują się papugi, dzieci zostały zapoznane z obowiązującym tam regulaminem i poproszone o przestrzeganie go.