środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Profil użytkownika Piotr Kościjańczuk

100. rocznica odzyskania Niepodległości w ogrodzie dydaktycznym Dwójki

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w ogrodzie dydaktycznym przy Szkole Podstawowej nr 2 w pełni kwitnie. Od wielu lat nasza placówka bardzo aktywnie realizuje treści edukacji mając na celu kształtowanie wśród dzieci i ich rodziców właściwych postaw wobec środowiska i postaw patriotycznych.

Przedstawicielki nidzickiej Dwójki w TVP 3 Olsztyn

28 października nasze przedstawicielki: pani Ewa Hinburg - szkolny koordynator ds. promocji zdrowia i Weronika Czubak – uczennica klasy 8 c wystąpiły w porannym programie telewizji regionalnej TVP 3 Olsztyn pt. „Wstaje Nowy Dzień”.

Do programu zostały zaproszone w związku z sukcesem Szkoły...

Wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego 2018/2019

26 września br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka Koszelewach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego organizowana przez Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie. W zawodach wzięło udział 26 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy.

Dwójka w gronie 140 szkół naszego województwa objętych OSE

14 września br. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Dorota Dorozińska w gronie wszystkich dyrektorów nidzickich, gminnych placówek oświatowych podpisała w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty umowę z Państwowym Instytutem Badawczym NASK (Naukową Akademicką Siecią Komputerową) na dofinansowanie dostępu do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2018 - „NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH”

W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten niezwykle ważny jubileusz stał się również motywem przewodnim 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które wpisują się w Wieloletni Program Rządowy „Niepodległa” na lata 2017 – 2021. Tegoroczna odsłona inicjatywy odbywa się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich” i stwarza okazję do przywołania pamięci i szacunku dla tych, którzy za Niepodległą oddali życie. Niepodległość narodu jest dobrem wspólnym. Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości.

W Dwójce dzieci myją ręce, bo wiedzą więcej

„Myję ręce, bo wiem więcej” to społeczna kampania edukacyjna zorganizowana przez Wojewódzką i Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Olsztynie.

W ślad za nimi nidzicka Dwójka postanowiła nawyk mycia rąk wpajać już najmłodszym. Dzięki temu dzieci oraz ich rodzice wiedzą,...

WYGRANA DWÓJKI W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy znalazła się wśród siedmiu wyróżnionych szkół w II cyklu konkursu Stołówkowo, czyli smacznie i zdrowo. Głównym celem akcji było między innymi szukanie inspiracji na zdrowe i smaczne dania.

Szkoły walczyły o warsztaty kulinarne oraz zestaw sprzętu gastronomicznego...

,,Dwójka” z trójką laureatów! Wojewódzki Konkurs Literacki i Plastyczny ,,Moje dane, moja prywatność” rozstrzygnięty

W dniu 07.06.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Plastycznego pt.„Moje dane, moja prywatność”. Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Szukamy następców Grzegorza Mętlickiego

14 czerwca br. na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Grzegorza Mętlickiego. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, po dwie z Jedynki i Dwójki oraz jedna z Trójki. Grano systemem każdy z każdym, 1 x 15 min.

Marzenia się nie spełniają, marzenia SIĘ spełnia

Marzenia się nie spełniają, marzenia SIĘ spełnia - młodzież Dwójki na II Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości 8 czerwca 2018 roku najlepsza młodzież nidzickich Dwójki reprezentowała nasze miasto na prestiżowym II Kongresie Przyszłości w Olsztynie. Dzięki inicjatywie redakcji Gazety Nidzickiej i burmistrza naszego miasta Jacka Kosmali 6 uczniów z klasy 3b gimnazjum przy SP 2 skorzystało z niesamowitej okazji wyjazdu na drugi dzień targów w Centrum Konferencyjnym UWM.