środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Profil użytkownika Piotr Kościjańczuk

,,Dwójka” z trójką laureatów! Wojewódzki Konkurs Literacki i Plastyczny ,,Moje dane, moja prywatność” rozstrzygnięty

W dniu 07.06.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Plastycznego pt.„Moje dane, moja prywatność”. Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Szukamy następców Grzegorza Mętlickiego

14 czerwca br. na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Grzegorza Mętlickiego. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, po dwie z Jedynki i Dwójki oraz jedna z Trójki. Grano systemem każdy z każdym, 1 x 15 min.

Marzenia się nie spełniają, marzenia SIĘ spełnia

Marzenia się nie spełniają, marzenia SIĘ spełnia - młodzież Dwójki na II Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości 8 czerwca 2018 roku najlepsza młodzież nidzickich Dwójki reprezentowała nasze miasto na prestiżowym II Kongresie Przyszłości w Olsztynie. Dzięki inicjatywie redakcji Gazety Nidzickiej i burmistrza naszego miasta Jacka Kosmali 6 uczniów z klasy 3b gimnazjum przy SP 2 skorzystało z niesamowitej okazji wyjazdu na drugi dzień targów w Centrum Konferencyjnym UWM.

Uczniowie Dwójki na Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych

Trójka uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy uczestniczyła 5 czerwca w Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Zaszczyt ten spotkał Weronikę Madyś, trzykrotną laureatkę konkursów z języka angielskiego (op. Mariola Podolska-Maculewicz),...

Magda Domańska, uczennica Dwójki w gronie 10 najlepszych matematyków Warmii i Mazur

Po całorocznej pracy przy rozwiązywaniu comiesięcznych zadań z zawodów matematycznych, szkolnym etapie zawodów i ostatecznie dwugodzinnej pracy w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, Magda Domańska jest laureatką XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.

The School in My Dreams

Międzynarodowe uznanie wizji szkoły marzeń w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy - wyniki konkursu „The School in My Dreams".

Efektem współpracy między szkołami z Turcji, Rumunii, Ukrainy i Polski było przeprowadzenie konkursu,...

Po prostu: "Duma nas rozpiera!"

Tegoroczne finały wojewódzkich konkursów przedmiotowych okazały się niezwykle udane dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy. 8 tytułów laureata i 10 finalisty napawa nas, społeczność szkolną dumą i radością. A oto lista wyróżnionych wraz z opiekunami.

zaWODY dla AFRYKI w Dwójce

Czy wyobrażasz sobie, że wstajesz rano i idziesz 6 km, by przynieść wodę dla całej rodziny? Czy zdajesz sobie sprawę jak trudne może być życie bez dostępu do czystej wody? Woda stanowi bardzo ważną część naszego życia. Bez niej nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Niestety nie zdajemy sobie sprawy jaką jest wartością. Ponad 660 milionów ludzi żyje w regionach, gdzie brakuje dostępu do czystej wody lub jest on ograniczony. Brak dostępu do wody zmusza ludzi do wielokilometrowych wędrówek do najbliższego źródła. Najczęściej odpowiedzialne za dostarczanie wody do gospodarstw domowych są kobiety i młode dziewczynki, przez co nie mogą chodzić do szkoły. Chcąc uświadomić uczniom jak ważne jest odpowiedzialne wykorzystywanie wody Klub Szkół UNICEF nidzickiej „Dwójki” włączył się w najnowszy projekt edukacyjny UNICEF – „zaWODY dla AFRYKI”.

Uczniowie Dwójki apelują o pamięć o powstańcach warszawskich

Wkrótce obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W wyniku walk w obronie stolicy zginęło prawie 200 tysięcy osób, w tym około 18 tysięcy powstańców. Wiele miejsc spoczynku uczestników powstania warszawskiego znajdujących się na Wojskowych Powązkach wymaga opieki i renowacji. Niektóre należy zbudować od podstaw, inne - odrestaurować. Mogiły bywają zdewastowane, zarośnięte. Zdarza się, że nie posiadają żadnych śladów wskazujących na istnienie w tym miejscu grobu.

Ogromne sukcesy uczniów nidzickiej Dwójki w międzynarodowym konkursie The Big Challenge

Na początku kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie The Big Challenge. Jest to swego rodzaju święto języka angielskiego jednoczące młodzież i dzieci z całego świata. U nas nie brakuje miłośników tego języka, a z pomocą nauczycieli lingwistów mogą oni rozwijać swą pasję.