Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Profil użytkownika Piotr Kościjańczuk

Trzecie miejsce młodych piłkarzy Dwójki Nidzica

W sobotę, 4 stycznia 2020 roku w Jonkowie odbył się halowy turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2012 i młodsi - "Młody Piłkarz Cup 2020". W zawodach brało udział 13 zespołów podzielonych na 2 grupy. Wyniki grupowe naszej drużyny z: MKS Mrągowo X 11:0, MP Morąg 6:1, MP Jonkowo 4:2, AS Stomil Olsztyn X 4:1, Czereś Olsztyn 5:1, UKS Jedynka Nidzica 8:0.

Pierwszaki z „Dwójki” w ZUS

ZUS nie jest taki nudny jak niektórzy przypuszczają. Podczas wizyty dzieci nie tylko dowiedziały skąd się biorą emerytury i renty oraz, dlaczego należy płacić składki na ubezpieczenia społeczne, ale też z bliska zapoznały się z pracą urzędnika ZUS.

Sukces młodych piłkarzy Dwójki Nidzica

W sobotę 14 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy odbył się półfinałowy turniej halowej piłki nożnej chłopców urodzonych w roku 2012 w kategorii „Żak”.

W turnieju wystąpiło 6 zespołów: ITS Jeziorak Iława, GKS Stawiguda, KS Constract Lubawa, GSZS Delfin Rybno, UKS Mały Jeziorak...

Szachiści z „Dwójki” na turnieju drużynowym w Ostródzie

Dnia 6 grudnia nasza drużyna szachistów w składzie Anna Wasiłowska kl III, Łukasz Wasiłowski kl II , Szymon Sarbiewski kl II i Bartosz Szalis kl VI wzięła udział w turnieju szachowym.

Były to Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Drużynowych...

Świąteczny Skrzat w Dwójce

W dniu 03.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Klasa III b gościła Panią Patrycję mamę Wiktora, która pokazała uczniom jak w ciekawy i prosty sposób przygotować Świątecznego Skrzata.

Uczennice Dwójki wyróżnione w historycznym konkursie wojewódzkim

Uczennice klasy szóstej Nikola Lubowiedzka i Roksana Bar uzyskały wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Moja miejscowość na przestrzeni 100 lat, w tym 15 lat w Unii Europejskiej”.

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży przeszłością małej ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych...

Szachy w nidzickiej „Dwójce”

Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Według źródeł pisanych gra ta była już znana w Persji na dworze szacha w latach 70-tych VI wieku naszej ery, gdzie przywieziona została w darze od indyjskiego radży. W Europie Zachodniej gra pojawiła się około IX wieku. Od tego czasu następowały zmiany najbardziej przypominające współczesną grę w szachy.

Wojewódzkie sukcesy literackie i plastyczne naszych uczniów

W dniu 25 października 2019 roku w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się podsumowanie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które przebiegły pod hasłem ,,Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom XVI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Kochające się małżeństwo – szczęśliwa rodzina” oraz XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej ,,Dobre relacje w mojej rodzinie”.

Cenna lekcja w Izbie Edukacji Leśnej

Choć za oknem pogoda nie należała do zbyt przyjemnych uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedziły Nadleśnictwo w Jedwabnie. Mali miłośnicy przyrody korzystali z dobrodziejstw Izby Edukacji Leśnej, gdzie pod czujnym okiem specjalistki Pani Joanny Trędowskiej, poprzez zabawę odkrywali tajemnice leśnych odstępów.

Uczniowie „Dwójki” świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa.