Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

I OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY W NIDZICY

30 kwietnia br. aula nidzickiej Dwójki zapełniła się miłośnikami gry na 64-polowej planszy. W rozegranych tego dnia zawodach o Grand Prix Województwa Warmińsko – mazurskiego w szachach szybkich najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy – 83.

Wśród 132 startujących: dzieci i młodzież szkolna, juniorzy i seniorzy oraz weterani – kobiety i mężczyźni z wielu miejsc Polski i zagranicy. Każdy zawodnik stoczył 9 rund, każda po 10 minut i 5 sekund.
Organizatorzy imprezy przyjęli sobie za cele turnieju, m. in. popularyzację „Królewskiej Gry” wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców regionu Warmii i Mazur, konfrontację szachistów w atmosferze zmagań fair-play, integrację braci szachowej oraz
Turniej ten był szczególny dla uczniów naszej Dwójki, którzy po raz pierwszy wystąpili w zawodach o takiej randze. Turniej stał się swoistym „chrztem bojowym” młodych adeptów, którzy od ośmiu miesięcy uczestniczą w zajęciach szkolnego klubu szachowego, prowadzonych przez pana Piotra Kraśniewskiego.
Współorganizatorami zawodów, poza Zespołem Szkół nr 2, byli: Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy w osobie ks. Andrzeja Midury, Nidzickie Stowarzyszenie „Przymierze” i Warmińsko – Mazurski Związek Szachowy.

Piotr Kościjańczuk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: I Otwarty Turniej Szachowy w Nidzicy
Oceń artykuł:

(0)