Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

31 października – Halloween

Tego dnia nidzicka ‘Dwójka” poznawała elementy kultury brytyjskiej. ‘Czarne charaktery’ wyręczyły nauczycielki języka angielskiego (panią I. Nasiadka i panią M. Podolską - Maculewicz) w prowadzeniu lekcji.

Temat Halloween przedstawili uczniom klas trzecich starsi koledzy i koleżanki. Zajęcia prowadził potwór (Adam Chmielewski), duch (Adam Kujawski) i czarownica (Dominika Roman). Przygotowali oni dużo informacji na temat Halloween i nowego dla dzieci słownictwa. Wśród uczniów obecne były inne ‘czarne’ charaktery np.: Zombie (Mikołaj Reszka), wampirzyca (Julia Czyżak), czarny kot (Maja Zakrzewska) i czarownica (Nadia Wawrzak), które pomagały przeprowadzać Halloween’owe zabawy. Czas upłynął szybko i wesoło. Dzieci wyszły z zajęć z bagażem nowych słówek, piosenką oraz z przekonaniem, iż ‘Trick Or Treat” (psikus czy cukierek) to dobra zabawa w Wielkiej Brytanii a nie koniecznie w Polsce.
Iwona Nasiadka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Czarne charaktery wyręczyły nauczycielki
Oceń artykuł:

(0)