Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie „Dwójki” laureatami w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej

Pod koniec października 2017 roku w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji Warmińsko–Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie odbyło się podsumowanie XIX Warmińsko–Mazurskich Dni Rodziny, które przebiegły pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie”.

Koordynatorem i inicjatorką konkursu była p. Teresa Antczak, wiceprezes Forum Prorodzinnego, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Współorganizatorami konkursu byli: Forum Prorodzinne, Samorząd Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary–Malewskiej, Spółdzielcza Rada Osiedla „Jaroty”, Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” oraz Pałac Młodzieży w Olsztynie.
Wiodącym celem tegorocznej edycji konkursu było skłonienie do refleksji nad olbrzymią wartością niekończącej się miłości w rodzinie oraz przedstawienie tego tematu w formie prac plastycznych i grafiki komputerowej. Komisja konkursowa spośród 404 nadesłanych prac wyłoniła 40 laureatów konkursu przyznając 5 nagród i 4 wyróżnienia za grafikę komputerową oraz 12 nagród i 11 wyróżnień za prace plastyczne, w tym 8 nagród głównych Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.
Wśród zacnego grona laureatów znaleźli się uczniowie nidzickiej „Dwójki”.
Kategoria – grafika komputerowa:
Marcel Kosiński – nagroda Marszałka, ucz. kl. IV „c”, opiekun p. Piotr Kościjańczuk;
Adam Kujawski – nagroda, ucz. kl. 3 „b”, opiekun p. Małgorzata Rydzewska.
Kategoria – prace plastyczne:
Weronika Madyś – nagroda Marszałka, ucz. kl. 3 „b”, opiekun p. Małgorzata Rydzewska;
Aleksandra Kępa – wyróżnienie, ucz. kl. 3 „b”, opiekun p. Małgorzata Rydzewska;
Weronika Czubak – wyróżnienie, ucz. kl. VII „c”, opiekun p. Iwona Bober;
Mikołaj Reszka – wyróżnienie, ucz. kl. VII „c”, opiekun p. Iwona Bober.
Nagrodzeni uczniowie uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów na niwie artystycznej.

Małgorzata Rydzewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Uczniowie „Dwójki” wyróżnieni
Oceń artykuł:

(0)