Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Przyjaciel na całe życie - „Podaj łapę”

Uczniowie klasy Vc oraz grupa Świetliczaków Szkoły Podstawowej Nr 2 odwiedzili w listopadzie schronisko „ Podaj łapę” w Tatarach. Przyjazd na miejsce poprzedziła zbiórka żywności wśród uczniów i nauczycieli oraz inne wcześniejsze działania takie jak prelekcja filmu w Multikinie o przyjaźni chłopca z psem, jak również wykonanie albumu na 2018 rok, którego bohaterami są sympatyczne psiaki.

Uczniowie obejrzeli tablicę adopcyjną, na której udokumentowano zdjęcia zwierzaków, które szczęśliwie znalazły swój dom.
Nie każda historia miała jednak szczęśliwy finał. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest odpowiedzialność i świadomość w podjęciu decyzji o przygarnięciu psa. Dając mu miłość i dom, pies nam wynagrodzi wiernością i bezwarunkowym oddaniem.
Uczniowie, którzy chcą pomagać, jako wolontariusze, mogą to zrobić za zgodą rodziców lub w innej formie wesprzeć schronisko.
Celem wycieczki było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie postaw empatii i niesienia pomocy.
Dziękujemy pracownikom schroniska za miłe przyjęcie, a Rodzicom za hojność w przekazaniu karmy dla zwierząt.

Barbara Olszewska, Anna Weiss
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Przyjaciel na całe życie
Oceń artykuł:

(0)