Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Diamenciki 2017 w Dwójce rozdane!

Każda szkoła ma swoje tradycje, obrzędy, ceremoniały. Wielką sztuką jest przestrzegać ustalonego ceremoniału, a jednocześnie nadać uroczystości indywidualny charakter. Nie jest to łatwe, ale możliwe, zwłaszcza, gdy ma się takich uczniów, jak ci, którzy chodzą do naszej szkoły, do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy.

Tak, więc już po raz czwarty miało miejsce spotkanie z „DIAMENCIKAMI DWÓJKI”. Celem tej uroczystości jest wyróżnienie uczniów, którzy – odnosząc liczne sukcesy – reprezentują naszą „Dwójkę” w środowisku i to nie tylko lokalnym.
Zwyczajowe spotkanie na sali gimnastycznej miało tym razem iście oscarowy wydźwięk, a to za sprawą dekoracji (autorstwa pani Mirosławy Kaszubskiej), które wprost lśniły w blasku świec.
Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie przybyli goście. Przy kawiarnianych stolikach zasiedli między innymi burmistrz Nidzicy – pan Jacek Kosmala, dyrektor Centrum Usług Wspólnych – pani Małgorzata Sawicka, przewodniczący Rady Miejskiej – pan Paweł Przybyłek, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego – ks. Andrzej Midura, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Weronika Płatek, radni miasta Nidzica, prezes ZNP – pan Marek Kierzkowski, dyrektorzy Szkoły Podstawowej Nr 2 – pani Dorota Dorozińska i pan Marek Nachtygal, nauczyciele, trenerzy i wreszcie ci najważniejsi: wyróżnieni uczniowie i ich rodzice.
Wieczór poświęcony uzdolnionym uczniom Szkoły Podstawowej Nr 2 rozpoczął układ taneczny przygotowany na obchody Święta Niepodległości, w którym zaprezentowali się uczniowie klasy 3 b i 3 c sugestywny, żywy obraz Polski upadającej, rozrywanej na strzępy, by po czasie odrodzić się, powstać jak feniks z popiołów poruszył zgromadzoną publiczność. Rozmowy przy kawie umilkły na rzecz życzliwej uwagi skierowanej w stronę nagradzanych uczniów. A osiągnięć było bez liku i w najróżniejszych dziedzinach. Były sukcesy naukowe w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, sukcesy w konkursach międzynarodowych oraz tych, których organizatorami były wyższe uczelnie. Były sukcesy artystyczne – w konkursach plastycznych i muzycznych, sukcesy taneczne i wokalne… Były sukcesy sportowe indywidualnych zawodników i sukcesy drużynowe. A nasza reprezentacja w XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wygrała konkurs, którego organizatorem była Kancelaria Sejmu RP. Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły. Tam zamieszczamy informacje o sukcesach uczniów, tam również znajdziemy galerię zdjęć z uroczystości.
Układ taneczny, którym rozpoczęła się gala nie był jedynym akcentem artystycznym. Nie był też jedynym akcentem patriotycznym. Małgosia i Ala Kujawskie, Ala Wiśniewska, Kasia Adamska, Tosia Jasińska zaśpiewały przy akompaniamencie pana Marcina Bąkowskiego piosenki „Dziś idę walczyć, mamo” i „Rozkwitały pąki białych róż” ( tak na marginesie nasz tegoroczny sukces w Konkursie Piosenki Patriotycznej).
I tu nasuwają się słowa wypowiedziane w czasie prezydenckiej inauguracji Johna F. Kennedy’ego, może najsłynniejszego przemówienia w historii polityki nie tylko amerykańskiej „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. A my staramy się wychować pokolenie, które dba o tradycję, ale też patrzy w przyszłość, czego symptomem na zakończenie uroczystości był występ debiutującego zespołu w składzie Ala Wiśniewska – śpiew i gitara, Alex Bąkowski – gitara basowa, Mikołaj Sieciński –gitara solowa i Marcin Bąkowski – instrumenty klawiszowe.
Tak trzymać. Zapraszamy do „Dwójki”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Kościjańczuk oraz opublikowany na portalu Nidzica: Diamenciki 2017 w Dwójce rozdane!
Oceń artykuł:

(0)